Ekologiczna słomka zabiła kobietę

Lekarze byli bezradni (fot. Shutterstock/Andrey_Popov)

Emerytowana brytyjska dżokejka straciła życie po tym, jak upadła, a w oko wbiła jej się ekologiczna słomka do picia. Metalowy przedmiot przebił jej mózg. Sprawę opisał portal dailymail.co.uk.

Plastikowe słomki i talerze będą nielegalne. Porozumienie zatwierdzone

Ambasadorowie krajów UE zatwierdzili w piątek porozumienie PE i państw unijnych w sprawie nowych przepisów, które mają ograniczyć ilość...

zobacz więcej

60-letnia Elena Struthers-Gardner została znaleziona na podłodze w kuchni swojego domu w Poole w hrabstwie Dorset przez swoją życiową partnerkę Mandy. Kobieta niosła słoik z 10-calową słomką ze stali nierdzewnej. Kiedy upadła, ta wbiła się w jej lewy oczodół i doszła do mózgu.

Mandy zauważyła, że słomka jest wbita w oko Eleny i powiadomiła pogotowie. Brytyjka została przewieziona do szpitala w Hampshire.

– Szybko zostałam poinformowana, że z powodu ciężkich obrażeń jest bardzo mało prawdopodobne, że przeżyje. (…) Kilku specjalistów powiedziało nam, że nic nie można zrobić – powiedziała Mandy.

Aparatura podtrzymująca życie kobiety została odłączona, a ona sama zmarła dzień później.

Struthers-Gardner była uzależniona od alkoholu. W miesiącach poprzedzających jej śmierć piła dziennie ok. pół litra wódki, wymieszanej z sokiem pomarańczowym. Używała do tego słoika z metalową słomką, który dostała w prezencie urodzinowym. Jak jednak twierdzi koroner, w momencie wypadku kobieta była trzeźwa.

Morze Śródziemne pełne mikroplastiku. Największe stężenia w pobliżu półwyspów

Polietylen, polipropylen i polistyren to najczęściej występujące rodzaje mikroplastiku w wodach przybrzeżnych Morza Śródziemnego – tak wynika z...

zobacz więcej

Z powodu wypadku, który Struthers-Gardner przeżyła w młodości, miała też tendencję do upadków. – Upadała jak worek ziemniaków – mówi jej partnerka.

Inspektor, który prowadził śledztwo w sprawie śmierci kobiety, stwierdził, że sytuacja była nietypowa. – Personel medyczny nigdy nie widział czegoś takiego – powiedział.

Jak stwierdził koroner, metalowe słomki do picia nigdy nie powinny być używane z pokrywką, która je sztywno mocuje. Ostrzegł, że podczas używania takich słomek należy zachować szczególną ostrożność.

Wzrost użycia metalowych słomek nastąpił po tym, jak zaczęto zwracać uwagę na zanieczyszczenie oceanów. Wcześniej w samej Wielkiej Brytanii wyrzucano 8,5 mld plastikowych słomek rocznie.

źródło:
Zobacz więcej