RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

PO rozpoczęła kampanię wyborczą. Nie obyło się bez wpadek

Kilka dni temu Platforma Obywatelska rozpoczęła kampanię przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Posłowie opozycji wyszli do ludzi i w krótkim czasie zaliczyli kilka wpadek oraz usłyszeli wiele niepochlebnych opinii na swój temat.

Arłukowicz pomylił ludzi. „Bastionem PiS-u w Węgrowie jest moja skromna osoba”

Słowa Bartosza Arłukowicza o „najsłynniejszym wsparciu PiS–u w Węgrowie”, uchwycone na popularnym nagraniu, zostały skierowane do złej osoby. – Pan...

zobacz więcej

Platforma Obywatelska ogłosiła niedawno „rozpoczęcie kampanii, która oparta będzie na kontakcie z Polakami”. W ramach kampanii politycy spotykają się z wyborcami w wielu miastach Polski. – Będziemy bardzo blisko ludzi, żeby rozmawiać, żeby pytać, żeby słuchać – mówił Schetyna.

Start kampanii ciężko jednak zaliczyć do udanych, bowiem politycy opozycji spotkali się z niepochlebnymi opiniami i popełnili kilka gaf.

Arłukowicz wyśmiał wyborcę

W piątek pojawił się w mediach społecznościowych film, na którym widać,jak europoseł PO Bartosz Arłukowicz wyśmiewa się z wyborcy, który podał mu rękę.

Na nagraniu widać jak były ministrem witając się z wyborcą stwierdza: „mówią, że jest pan najsłynniejszym wsparciem PiS w Węgrowie”. Gdy mężczyzna się oddala, Arłukowicz i osoby mu towarzyszące – m.in. Barbara Nowacka i Krzysztof Truskolaski (poseł PO z Podlasia), wybuchają śmiechem.

Jak zapewniali później politycy PO, którzy opublikowali kolejne filmy, pan Andrzej nie poczuł się urażony.

„Zamknij cztery szpitale i przyjdź po pieniądze”. Portal tvp.info i dziennikarze TVP3 Szczecin ujawniają kolejną taśmę

Dziennikarze portalu tvp.info i TVP3 Szczecin ujawniają kolejne fragmenty rozmów zarejestrowanych w restauracji Sowa & Przyjaciele. Bohaterami...

zobacz więcej

W niedzielę okazało się, że Bartosz Arłukowicz prawdopodobnie pomylił osoby i słowa o „najsłynniejszym wsparciu PiS w Węgrowie” skierował nie do tej osoby.

Patrząc na komentarze pod filmami można odnieść wrażenie, że ludziom bardzo nie spodobała się cała sytuacja i sposób, w jaki politycy potraktowali napotkanego człowieka.

Z mieszkańcami Suwałk PO chce rozmawiać o programie w Warszawie

Bartosz Arłukowicz miał okazję rozmawiać nie tylko z mieszkańcami Węgrowa, ale także z mieszkańcami Suwałk. Jak się okazało, żeby wyborca miał okazję poznać program PO musi… przyjechać do Warszawy na konwencję.

– Pana program interesuje, to ja pana zapraszam w przyszłą sobotę na godz. 9.00 do Warszawy – powiedział Arłukowicz napotkanemu mężczyźnie.

– Ja z Suwałk mam jechać do pana do Warszawy na rozmowę? Nie, nie, nie – odpowiedział stanowczo mężczyzna.

Wpadka byłego ministra. Zamiast o „sztabie” napisał o „Szwabie”

Były minister obrony narodowej, obecny senator Platformy Obywatelskiej Bogdan Klich popełnił wpadkę na Twitterze. Polityk, do wpisu informującego o...

zobacz więcej

Niepochlebne komentarze mieszkańców

– A wy jakiś program macie? Bo ja nie słyszałem waszego programu… – powiedział mężczyzna, który natknął się na polityków PO.

– Złodzieje chodzą tutaj, lizaki rozdają. A do roboty – stwierdziła kobieta na widok polityków.

– Ci kradli i tamci kradli, ale ci to się przynajmniej dzielą – w ten sposób rządy obecne i poprzednie skomentowała jedna z kobiet, z którą spotkał się w Węgrowie Krzysztof Brejza (PO).

Wpadka byłego ministra. Zamiast o „sztabie” napisał o „Szwabie”

Wpadki politykom PO zdarzają się nie tylko wśród wyborców, ale także w internecie.

Były minister obrony narodowej, obecny senator Platformy Obywatelskiej Bogdan Klich zaliczył wpadkę na Twitterze. Polityk we wpisie informującym o działaniach swojej partii zamieścił hasztag #TwojSzwab zamiast #TwojSztab. Wpis już usunął, jednak internauci nie dali zapomnieć politykowi o popełnionym błędzie.

źródło:
Zobacz więcej