Polscy turyści koczują na lotnisku na Krecie. „Wielu starszym jest już słabo”

Na lotnisku w Heraklionie przebywa okołu dwustu klientów biura Itaka (fot. Twoje Info/Filip)

Grupa około dwustu polskich turystów od niedzielnego południa czeka na lotnisku w Heraklionie na Krecie na lot powrotny do Polski. Informację o tym otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Polscy turyści koczowali na lotnisku na Krecie

Polska wycieczka ponad siedem godzin koczowała w niedzielę na lotnisku w Heraklionie na Krecie. Turyści czekali na powrotny lot do Wrocławia....

zobacz więcej

Samolot miał wylecieć do Wrocławia w niedzielę o godz. 13.20. – Poza obiadem, który nam podano o godz. 14, nie otrzymujemy nic do jedzenia i picia. Jest tu wielu starszych ludzi, a temperatura jest wysoka, po niektórych widać, że już źle się czują – mówi portalowi tvp.info pan Filip, jeden z turystów.

Grupa nie ma informacji, kiedy będzie mogła wrócić do kraju. – Pani z biura podróży Itaka powiedziała nam, że to wina firmy zajmującej się lotem, a konkretnie Blue Panorama – opowiada turysta.

– Wiemy, że w Katowicach zepsuł się samolot i go tam ponoć „naprawiają”. Miała nim przylecieć grupa turystów, a my mieliśmy nim wrócić do Polski – dodaje pan Filip. – Otrzymaliśmy informację, że może polecimy w poniedziałek o godz. 2 nad ranem, potem, że o 5 rano. Jesteśmy już tym zmęczeni i zdenerwowani.

Skontaktowaliśmy się z włoskim przewoźnikiem Blue Panorama, który realizuje loty czarterowe, ale nie odpowiedział na nasze pytania.


źródło:
Zobacz więcej