Copa America. Messi nie odebrał medalu

Messi po raz drugi w karierze reprezentacyjnej otrzymał czerwoną kartkę (fot. Alexandre Schneider/Getty Images)

Lionel Messi zbojkotował w sobotę w Sao Paulo ceremonię wręczenia medali reprezentacji Argentyny za zajęcie trzeciego miejsca w mistrzostwach Ameryki Południowej – Copa America. – Nie chcę być częścią tego spektaklu zepsucia – powiedział słynny piłkarz.

Peru zagra w finale Copa America pierwszy raz od 1975 r.

Peru wygrało z triumfatorem dwóch ostatnich edycji mistrzostw Ameryki Południowej Chile 3:0 (2:0) i po raz pierwszy od 1975 r. wystąpi w finale...

zobacz więcej

Uroczystość odbyła się bezpośrednio po meczu Argentyny z Chile (2:1) o trzecią lokatę. W tym spotkaniu Messi po raz drugi w karierze reprezentacyjnej otrzymał czerwoną kartkę.

W 36. minucie gwiazdor Barcelony biegł w stronę piłki, do której dostęp blokował Gary Medel. Po starciu doszło do przepychanki między nimi, a paragwajski sędzia Mario Diaz bez wahania wykluczył obu z gry. Wcześniej czerwoną kartkę Messi dostał tylko raz – debiutując w seniorskiej drużynie narodowej w 2005 roku w towarzyskim spotkaniu z Węgrami.

Po meczu z Chile Argentyńczyk nie krył oburzenia. – Nie poszedłem na ceremonię z kilku powodów. Ponieważ nie chcę być częścią tego spektaklu zepsucia, tego braku szacunku. Jesteśmy zmęczeni korupcją, sędziami i tym wszystkim, co psuje widowisko – powiedział Messi w strefie mieszanej stadionu Corinthians.

Po przegranym półfinale z Brazylią (0:2) Argentyńczycy narzekali na arbitrów i złożyli skargę do Południowoamerykańskiej Konfederacji Piłkarskiej w związku z „poważnymi błędami sędziowskimi”. Argentyńska federacja podejrzewała nawet, że krótkie przerwy w systemie wideoweryfikacji (VAR) nie były dziełem przypadku, ponieważ doszło do nich podczas dwóch akcji, które mogły zakończyć się rzutami karnymi dla „Albicelestes”.

Wyjaśniła się przyszłość Lewandowskiego? Polski napastnik wkrótce podpisze umowę

Robert Lewandowski przedłuży kontrakt z Bayernem Monachium do 2023 roku – informują niemieckie media, powołując się na stację Sky. Obecna umowa...

zobacz więcej

Messi nawiązał do tych wydarzeń i stwierdził, że być może zapłacił cenę za krytykę sędziów meczu z Brazylią. – Być może płacę dziś rachunek. Zawsze mówię prawdę, jestem szczery i dlatego jestem spokojny. Myślę, że to, co się stało (czerwona kartka), wynika z tego, co powiedziałem – podsumował.

32-letni piłkarz przeżył w ostatnich dniach kolejne rozczarowanie. Z Barceloną sięgnął po wiele trofeów, ale żadnego nie wywalczył z drużyną narodową. Wystąpił w czterech finałach wielkich imprez - mundialu w Brazylii w 2014 roku oraz Copa America 2007, 2015 i 2016 – i wszystkie zakończyły się porażką Argentyńczyków.

W niedzielę o godz. 22 czasu polskiego rozpocznie się na stadionie Maracana w Rio de Janeiro mecz finałowy tegorocznej edycji, z udziałem reprezentacji Brazylii i Peru.

źródło:

Zobacz więcej