RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niespodzianka w Rzeszowie. Różański znokautował Ugonoha

Łukasz Różański (11-0, 10 KO) wygrał w czwartej rundzie z Izuagbe Ugonohem (18-2, 15 KO) w walce w kategorii ciężkiej, która odbyła się na gali „Knockout Boxing Night 7” w Rzeszowie. W pojedynku rankingowym zwycięstwo odniósł mistrz Europy wagi średniej Kamil Szeremeta.

Sensacyjny wynik walki Joshua - Ruiz Jr. Mistrz pokonany, traci wszystkie tytuły

Andy Ruiz Jr. znokautował reprezentującego Wielką Brytanie mistrza czterech federacji Anthony'ego Joshuę w siódmej rundzie walki w Nowym Jorku....

zobacz więcej

Po raz pierwszy Ugonoh był liczony w trzeciej rundzie. W kolejnym starciu ponownie znalazł się na deskach i sędzia Robert Gortat przerwał potyczkę.

Do tej pory Różański nie miał tak trudnego rywala w zawodowej karierze. Boksował przed dwoma laty z Albertem Sosnowskim, byłym pretendentem do tytułu mistrza świata, ale ten najlepszy okres miał już za sobą.

Z kolei „Izu” Ugonoh niemal połowę kariery spędził walcząc w Nowej Zelandii, a jedyną wcześniejszą porażkę poniósł w potyczce z Amerykaninem Dominikiem Breazeale, który był wówczas po przegranej z Brytyjczykiem Anthonym Joshuą o pas IBF. Inna sprawa, że Ugonoh ostatnio boksował z bardzo długimi przerwami.

Mistrz Europy kat. średniej Szeremeta (20-0, 4 KO) wygrał po ośmiu rundach jednogłośnie na punkty – 79:73, 80:72, 80:72 – z Nikaraguańczykiem Edwinem Palaciosem (12-10-1, 8 KO). To była walka rankingowa, nie w obronie tytułu.

W 10-rundowym pojedynku o mistrzostwo Polski wagi półciężkiej Paweł Stępień (12-0-1, 11 KO) zremisował z Markiem Matyją (16-1-2, 7 KO), dlatego pas pozostał wakujący. Sędziowie punktowali 96:94 dla Stępnia, 97:93 dla Matyi i 95:95.

źródło:

Zobacz więcej