RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Najbogatszy człowiek świata już po rozwodzie. Była żona dostanie grube miliardy dolarów

Jeff i MacKenzie Bezosowie pozostają w dobrych stosunkach (fot. arch. PAP/EPA/CLEMENS BILAN)

To był najdroższy rozwód w historii. Sąd w stanie Waszyngton oficjalnie zatwierdził rozstanie prezesa koncernu Amazon Jeff Bezos i MacKenzie Bezos. Dzięki wywalczonym pieniądzom rozwódka została trzecią najbogatszą kobietą na świecie.

Trump junior już po rozwodzie

Donald Trump Junior i jego żona Vanessa, z którą od około roku pozostawał w separacji, ogłosili, że dokończyli procedurę rozwodową.

zobacz więcej

Bezosowie ogłosili rozwód w styczniu, sprawa rozwodowa zakończyła się jednak dopiero teraz. Sąd w hrabstwie King orzekł, że MacKenzie Bezos (primo voto Tuttle) ma dostać 4 proc. akcji Amazona.

Udziały wywalczone przez prawników rozwódki wycenia się na 38,3 mld dolarów. Dzięki nim 49-latka została trzecią najbogatszą kobietą na świecie, zaś w ogólnym rankingu najbogatszych ludzi globu zajmuje 22. Miejsce.

Sam Bezos aż tak nie odczuł straty. Wciąż posiada 12 proc. akcji największego sklepu internetowego na świecie, które są wart 114,8 mld dolarów, co oznacza, że pozostał najbogatszym człowiekiem globu.

Media zwracają uwagę, że Bezosowie pozostają w dobrych stosunkach. Już wcześniej uzgodnili, że będą wspólnie wychowywali trzech synów i córkę. Oficjalnie dzieci adoptowała MacKenzie. Zadeklarowała również przekazanie ponad połowy majątku na cele dobroczynne.

W ramach ugody sam Jeff Bezos otrzymał natomiast akcje w dzienniku „Washington Post” należące do byłej już żony oraz udziały w firmie Blue Origin działającej w sektorze kosmicznym.

źródło:
Zobacz więcej