„Ale nie głosuje pan na PiS?” – Arłukowicz wrzuca kolejny film z panem Andrzejem z Węgrowa

Dzień wcześniej eurodeputowany wyśmiał wyborcę, który podał mu rękę (fot. TT/Arlukowicz)

Kilkusekundowy filmik z nagraniem rozmowy eurodeputowanego PO Bartosza Arłukowicza z mieszkańcem Węgrowa zrobił karierę w internecie. To element kampanii wyborczej Platformy i jej sojuszników, która miała być „oparta na kontakcie z Polakami”. Jednak internauci nie kryli zniesmaczenia sposobem, w jaki działacze opozycji potraktowali mężczyznę. Dzień później Arłukowicz umieścił kolejny film ze spotkania z tym samym mieszkańcem. Nagranie miało udowodnić, z jakim szacunkiem politycy odnoszą się do wyborców. Wielu internauci uznało, że europoseł potwierdził jedynie wcześniejsze oceny.

Wyborca podał Arłukowiczowi rękę. Europoseł z PO zaczął go wyśmiewać

Platforma Obywatelska ogłosiła „rozpoczęcie kampanii, która oparta będzie na kontakcie z Polakami”. W ramach tej kampanii Bartosz Arłukowicz...

zobacz więcej

Filmu, na którym Arłukowicz zaczepiał wyborcę słowami: „mówią, że jest pan najsłynniejszym wsparciem PiS–u w Węgrowie”, wzbudził negatywne reakcje nie tylko wśród internautów. Odniosła się do niego między innymi europosłanka PiS, Beata Szydło.

– Nie możemy pozwolić na to, by rechot pogardy roznosił się nad całą Polską – mówiła była premier podczas konwencji Zjednoczonej Prawicy w Katowicach.

W sobotę Arłukowicz opublikował kolejną część nagrania. W tweecie stwierdził, że „pan Andrzej jest wyluzowany”. Na nagraniu słychać, jak polityk PO upewnia się, czy wyborca aby na pewno nie popiera Prawa i Sprawiedliwości, po czym przedstawia mu Barbarę Nowacką.

Patrząc na komentarze pod tweetem, można dojść do wniosku, że europoseł i tym razem nie przekonał wielu internautów.

źródło:
Zobacz więcej