SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Osobliwa rzeźba Melanii Trump w rodzinnym kraju. „Jak smerfetka”

Rzeźbę przedstawiającą Melanię Trump wykonano przy użyciu piły łańcuchowej (fot. TT/New York Post)
Rzeźbę przedstawiającą Melanię Trump wykonano przy użyciu piły łańcuchowej (fot. TT/New York Post)

Niedaleko rodzinnego miasta Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych w Słowenii odsłonięto rzeźbę przedstawiającą Melanię Trump. Trzeba jednak uruchomić wyobraźnię, żeby doszukać się podobieństw.

Dotychczasowa rzeczniczka Melanii Trump nową rzeczniczką Białego Domu

Amerykańska pierwsza dama Melania Trump ogłosiła na Twitterze, że jej dotychczasowa rzeczniczka Stephanie Grisham, będzie nową rzeczniczką Białego...

zobacz więcej

Rzeźba „Melania” w skali jeden do jednego stanęła w Roznie niedaleko Sevnicy, skąd pochodzi żona Donalda Trumpa. Figura ma wzniesioną rękę w geście powitalnym. Wyrzeźbiono jej niebieską sukienkę od Ralpha Laurena, którą Melania miała na sobie podczas inauguracji prezydentury jej męża.

Uroczystość odsłonięcia towarzyszyła wystawie „Ta Eho” amerykańskiego artysty Brada Downey’a, którą otworzono w Lublanie. Downey nie jest jednak twórcą „Melanii”, a jedynie pomysłodawcą. Rzeźbę wykonał lokalny rzemieślnik Ales Zupevc przy użyciu piły łańcuchowej.

Mieszkańcy są wstrząśnięci. – W ogóle nie przypomina Melanii. Bardziej smerfetkę. To hańba! – oburzał się jeden z mieszkańców w rozmowie z telewizją ITV. – Jeżeli ten pomnik miał być parodią, to autor odniósł sukces – powiedział agencji AFP 24-letni student architektury o imieniu Nika.

Sam Downey nie ma sobie nic do zarzucenia. Twierdzi, że rzeźba jest „absolutnie piękna”, ale „rozumie, dlaczego niektórzy mogą myśleć, że nie wyczerpuje wyglądu” Melanii Trump.źródło:
Zobacz więcej