RAPORT

Wojna na Ukrainie

Agata Kornhauser-Duda: Pomaganie to źródło radości i satysfakcji

Pomaganie to jest zawsze źródło radości i satysfakcji – powiedziała podczas rodzinnego pikniku „Pomagam z Radością” w Brańszyczku pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Prezydent RP Andrzej Duda stwierdził, że „państwo, w którym silnie reprezentowane są postawy pomocy innym jest państwem prawdziwie nowoczesnym”.

Dlaczego warto pomagać? Para prezydencka promuje akcję charytatywną

– Warto pomagać, bo człowiek jest naprawdę szczęśliwy, gdy może dać choćby odrobinę szczęścia innym. Nawet najdrobniejsze gesty wobec drugiego...

zobacz więcej

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli w sobotę udział w pikniku „Pomagam z radością”, który odbywa się w Brańszczyku (Mazowieckie). Organizatorem wydarzenia jest Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści Prowincja Polska, które prowadzi w kraju kilkanaście ośrodków pomagających osobom wykluczonym społecznie.

Celem pikniku jest zainaugurowanie akcji „Pomagam z radością”. Ma ona zwrócić uwagę na problemy ludzi starszych, niepełnosprawnych i wykluczonych, którzy potrzebują wsparcia.

Pierwsza dama powiedziała, że księża Orioniści stworzyli naprawdę wielkie dzieło i prowadzą swoją działalność prawie od stu lat. – I w przeciągu tych prawie stu lat księża Orioniści otoczyli opieką dziesiątki tysięcy potrzebujących. Myślę, że to co jest bardzo cenne, to fakt, że ta działalności jest tak niezwykle wszechstronna. Księża opiekują się i osobami chorymi, i niepełnosprawnymi, i bezdomnymi. I także ta pomoc jest ukierunkowana na dzieci i młodzież z różnymi problemami wychowawczymi – stwierdziła Agata Kornhauser-Duda.

Zaznaczyła, że do tego, aby wielkie dzieło księży Orionistów mogło nadal się rozwijać i obejmować jeszcze więcej osób, które wymagają opieki, potrzebna jest pomoc ludzi dobrej woli i wielkiego serca. Pierwsza dama dodał, że pomaganie jest jedną z recept na szczęście.

Charytatywny maraton z prezydentem. „Nie powinniśmy rezygnować ze świadczenia dobra”

Jak co roku, prezydent Andrzej Duda gości w Zakopanem, gdzie na Polanie Szymoszkowej bierze udział w 12-godzinnym maratonie narciarskim. Podczas...

zobacz więcej

– Bardzo serdecznie dziękujemy państwu, że tak licznie przybyliście na dzisiejszy piknik, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Bardzo liczymy na to, że państwo przybyli tutaj, żeby spędzić miło sobotnie popołudnie (…), ale także, a może przede wszystkim wesprzeć podopiecznych księży Orionistów – mówiła.

– Pomaganie to jest zawsze źródło radości i satysfakcji – dodała.

Prezydent RP Andrzej Duda mówił, na czym m.in. polega nowoczesne państwo.

– W państwach najbardziej rozwiniętych ludzie bezinteresownie angażują się w pomoc. Cieszę się i z całego serca dziękuję księżom Orionistom, że takie właśnie nowoczesne państwo tutaj w Polsce, poprzez swoją działalność budują – powiedział prezydent.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej