RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezes PiS: Najważniejsze wyzwanie odnosi się do polityki wzrostu

Najważniejsze wyzwanie odnosi się do polityki wzrostu; nie możemy niczego uronić z tego, co zostało już przekazane społeczeństwu, a jednocześnie musimy szukać wszystkich zasobów wzrostu – powiedział w sobotę podczas konwencji PiS „Myśląc: Polska” w Katowicach prezes partii Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński: PiS gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego

– Prawo i Sprawiedliwość gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego. Wprowadzenie go doprowadziłoby do wywłaszczenia ogromnej części...

zobacz więcej

Prezes PiS dziękował za poparcie w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego. – Te poparcie traktujemy jako zobowiązanie do wytężonej pracy, można powiedzieć do jeszcze bardziej wytężonej pracy niż dotychczas, do pracy dla Polski – zadeklarował Kaczyński.

– Ta konferencja ma jako swój główny cel wyznaczenie kierunków tej pracy, rozwiązań, które przyjmiemy, tego wszystkiego, co wiąże się z jej efektywnością, z tym, co jest naszym celem, by ta praca rzeczywiście służyła Polakom i Polsce – dodał.

Prezes PiS podkreślił, że to druga tego typu konwencja działaczy PiS w Katowicach - poprzednia miała miejsce cztery lata temu. Zaznaczył, że podczas poprzedniej konwencji PiS nie był pewien, że uda się wygrać wybory i mieć samodzielną większość. Jak dodał, obecnie Zjednoczona Prawica ma znakomity punkt startu.

– Nie możemy uczynić niczego, co by spowodowało, że ten wielki dorobek zostanie zmarnowany, że stracimy to, co uzyskaliśmy – podkreślał Kaczyński.

Program kontynuacji

– Żeby iść dalej potrzebujemy nowego programu kontynuacji, ale tam gdzie trzeba także zmiany. Programu, który będzie skierowany do wszystkich Polaków, programu stabilizacji i spokoju, programu, który będzie zapewniał nam rozwój i będzie zapewniał także sprawiedliwy podział owoców tego rozwoju – dodał prezes PiS.

Prezes PiS przekazał trzynastą emeryturę na wykup koni z rzeźni

Prezes PiS przeznaczył trzynastą emeryturę na wykup koni z rzeźni, a kiedy z prośbą o wsparcie zwróciła się fundacja „Dalej Razem” zajmującą się...

zobacz więcej

Kaczyński zaznaczył, że przed Zjednoczoną Prawicą jeszcze wiele wyzwań, ale – jak mówił – najważniejsze – jest wyzwanie dotyczące wielkiego programu społecznego i polityki wzrostu.

– Ja w to głęboko wierzę, że wszyscy uczestnicy naszego dzisiejszego spotkania, które zaczęło się wczoraj a będzie kończyło się jutro, przyjmują takie założenie, iż nie możemy niczego uronić z tego, co zostało już przekazane społeczeństwu, niczego – powiedział.

Dalszy wzrost

– A jednocześnie musimy szukać wszystkich zasobów wzrostu, zasobów w sferze organizacji naszego życia publicznego, społecznego i gospodarczego, bo takie zasoby z całą pewnością istnieją i tych zasobów, które daje nam rozwój techniki, bardzo szybki dzisiaj rozwój nauki i techniki, z tego też musimy umieć skorzystać – dodał Kaczyński.

Prezes PiS podkreślał potrzebę kontynuowania polityki rządu. – Musi trwać dobry czas Polski i Polaków i tutaj, a także w kolejnych przedsięwzięciach programowych będziemy musieli sobie odpowiedzieć na pytanie, jak działać, co czynić, by ten czas był możliwie jak najdłuższy, by ten dobry czas trwał – powiedział Kaczyński.

Jarosław Kaczyński zakazał parlamentarzystom PiS spotkań z lobbystami

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zakazał parlamentarzystom tej partii udziału w spotkaniach o charakterze lobbystycznym lub...

zobacz więcej

Akcentował również rolę wiarygodności w polityce. Kaczyński ocenił, że zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy w nadchodzących wyborach jest „prawdopodobne”, ale obóz rządzący musi o nie walczyć po to, by za cztery lata „można było powiedzieć, że PiS, Zjednoczona Prawica są wiarygodni”.

Kaczyński podkreślił również, że poza pracą nad programem wyborczym trzeba myśleć w dalej sięgającej perspektywie. – Nie można myśleć tylko na cztery lata, trzeba myśleć na wiele lat do przodu, bo tylko wtedy można uzyskiwać rzeczywiste sukcesy. Nie każdy problem da się rozwiązać w cztery lata – powiedział.

Wolność i chrześcijaństwo

Stwierdził, że Polska to wartość nie tylko dla Europy, ale „całego świata, a przynajmniej tej najbardziej życzliwej człowiekowi cywilizacji, która została stworzona dzięki chrześcijaństwu”. Wśród najważniejszych wartości cywilizacji chrześcijańskiej wymienił wolność.

– Polska musi pozostać wyspą wolności, bo jesteśmy dzisiaj wyspą wolności, choć niektórzy chcą to zakłócić jesteśmy wyspą wolności i dlatego jesteśmy tak cenni dla współczesnego świata i musimy uczynić wszystko, by to trwało – mówił prezes PiS.

„Jesienią rozstrzygnie się przyszłość naszej ojczyzny”. Kaczyński pisze do wyborców

W wyborach do parlamentu rozstrzygnie się przyszłość naszej ojczyzny oraz dalsze losy „dobrej zmiany”; dlatego proszę Polaków, aby jesienią jeszcze...

zobacz więcej

Ofensywa zła

– Alternatywą jest czas przeszły – ten, w którym nic nie można było zrobić, wszystko było niemożliwe, ale czas przeszły można powiedzieć na swój sposób wzbogacony o to wszystko, co ostatnio usłyszeliśmy i zobaczyliśmy, o taką wielką ofensywę – użyję tego określenia, choć wiem, że ono będzie przedmiotem ataku – wielką ofensywę zła – dodał.

Kaczyński powiedział, że trzeba budować Polskę „silną i życzliwą”, która rozwiązuje problemy społeczne. – Taką Polskę chcemy budować, taką zbudujemy, a jedyna droga do tego prowadzi przez nasze kolejne zwycięstwa – mówił prezes PiS.

W Katowicach od piątku trwa trzydniowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy „Myśląc: Polska”, podczas której zaplanowano kilkanaście sesji plenarnych oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich. Konwencja ma na celu zarówno podsumować dotychczasowe działania rządu, jak i wypracować podstawy do stworzenia programu wyborczego partii.

źródło:

Zobacz więcej