Młode rybołowy zaatakowane przez jastrzębia [WIDEO]

Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu (fot. Lasy Państwowe)

Jastrząb zaatakował młode rybołowy z nadleśnictwa. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Gniazdo znajduje się pod obserwacją, a relacja z niego dostępna jest online. Ranny ptak przeżył, leśnicy obserwują jego stan zdrowia. Do ataku doszło w Nadleśnictwie Lipka (woj. wielkopolskie).

Pancernik wystąpił przed kamerą. Ma dwa miesiące [WIDEO]

W jednym z amerykańskich zoo urodziła się bolita brazylijska, inaczej pancernik kulowaty. Młody ssak – pod okiem matki – zaczął stawiać pierwsze...

zobacz więcej

Do ataku doszło w piątek nad ranem. Młode ptaki przebywały w gnieździe bez rodziców.

Rybołów się nie poddał. Aby się ratować, chwycił szponem drugiego za skrzydło. Drapieżnik wczepiony był w jego barki i nie puszczał, nawet kiedy ptaki wypadały z gniazda. W końcu jastrząb odpuścił.

Poszkodowany ptak przeżył i skrył się na przęśle słupa za kamerą. Niestety nie wiadomo, w jakim dokładnie jest stanie. Lata, jednak słabo i nieporadnie. Cały czas znajduje się pod obserwacją – przekazał leśniczy.

To już drugi w tym roku atak drapieżnika na gniazdo. Za pierwszym razem podleciał, gdy matka przebywała z trzema młodymi. Samica jastrzębia wyciągnęła wtedy młodego rybołowa z gniazda.

źródło:
Zobacz więcej