RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Ci kradli i tamci kradli, ale ci to się przynajmniej dzielą”

Platforma Obywatelska ogłosiła „rozpoczęcie kampanii, która oparta będzie na kontakcie z Polakami” (fot. Facebook/Krzysztof Brejza)
Platforma Obywatelska ogłosiła „rozpoczęcie kampanii, która oparta będzie na kontakcie z Polakami” (fot. Facebook/Krzysztof Brejza)

Najnowsze

Popularne

„Ci kradli i tamci kradli, ale ci to się przynajmniej dzielą” – w ten sposób rządy obecne i poprzednie skomentowała jedna z kobiet, z którą spotkał się w Węgrowie (woj. mazowieckie) Krzysztof Brejza (PO).

Platforma Obywatelska ogłosiła „rozpoczęcie kampanii, która oparta będzie na kontakcie z Polakami”. W ramach kampanii politycy spotykają się z wyborcami w wielu miastach Polski.

W internecie pojawił się film ze spotkania Krzysztofa Brejzy z mieszkańcami Węgrowa. Jedna z kobiet, która brała udział w spotkaniu, w krótki sposób podsumowała rządy obecne i poprzednie. „Ci kradli i tamci kradli, ale ci to się przynajmniej dzielą” – stwierdziła.

W piątek natomiast pojawił się film, na którym widać, jak europoseł PO Bartosz Arłukowicz wyśmiewa się z wyborcy, który podał mu rękę.

Na nagraniu widać, jak europoseł PO witając się z wyborcą stwierdza: „mówią, że jest pan najsłynniejszym wsparciem PiS–u w Węgrowie”. Gdy mężczyzna się oddala, Arłukowicz i osoby mu towarzyszące – m.in. Barbara Nowacka i Krzysztof Truskolaski (poseł PO z Podlasia), wybuchają śmiechem.

Nie wszyscy internauci podzielają poczucie humoru byłego ministra zdrowia w rządzie Donalda Tuska. „Żart” spodobał się za to sztabowi wyborczemu opozycji.

26 czerwca lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ogłosił, że poseł tej partii Krzysztof Brejza pokieruje sztabem wyborczym koalicji, którą będą współtworzyć m.in. PO, Nowoczesna i Inicjatywa Polska.

W sztabie na jesienne wybory parlamentarne znaleźli się też: europoseł PO Bartosz Arłukowicz, prezydent Sopotu Jacek Karnowski i liderka IP Barbara Nowacka. Sekretarzem sztabu został poseł Adam Szłapka z Nowoczesnej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej