RAPORT

Pogarda

Ceny mieszkań w Polsce rosną. W kilku województwach można złapać okazję

Cen mieszkań spadły w Warmińsko-Mazurskiem i Lubelskiem (fot. arch. PAP/Paweł Jaskółka)
Cen mieszkań spadły w Warmińsko-Mazurskiem i Lubelskiem (fot. arch. PAP/Paweł Jaskółka)

Najnowsze

Popularne

Wzrost cen lokali mieszkalnych w pierwszym kwartale tego roku wobec poprzedniego kwartału wyniósł 1,9 proc. i był większy na rynku wtórnym niż pierwotnym - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Ceny mieszkań na rynku wtórnym wzrosły o 2,2 proc., a na pierwotnym – o 1,6 proc.

Mieszkanie Plus: W najbliższych latach powstanie ponad 110 tys. lokali

W najbliższych latach w ramach programu Mieszkanie Plus w budowie będzie ponad 110 tys. lokali – powiedział prezes PFR Nieruchomości Mirosław...

zobacz więcej

Urząd poinformował, że w pierwszym kwartale 2019 r. największy wzrost cen lokali mieszkalnych w stosunku do poprzedniego odnotowano w woj. podkarpackim (o 4,4 proc.), a spadki w woj. warmińsko-mazurskiem i lubelskim, odpowiednio o 0,4 proc. i 0,2 proc.

Okazuje się, że w dłuższej perspektywie ceny idą w górę. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2018 r. ceny lokali mieszkalnych wzrosły o 8,1 proc. Na rynku pierwotnym wzrost wyniósł 6,5 proc., na rynku wtórnym – 9,3 proc.

Według GUS w pierwszym kwartale 2019 r. ceny mieszkań były o 18,3 proc. wyższe w porównaniu ze średnią ceną dla 2015 r., z czego na rynku pierwotnym były wyższe o 15 proc., a na rynku wtórnym – o 21,3 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej