RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Były minister sprawiedliwości z PO: To koniec Platformy Obywatelskiej

Marek Biernacki o obecnej polityce PO (fot. arch. PAP/Krzysztof Świderski)

Szkoda, że Platforma Obywatelska tak skręca w lewo. To koniec PO. Przestała być partią wiarygodną – powiedział Marek Biernacki, były minister sprawiedliwości za rządów PO-PSL.

Były minister i poseł porzucają PO i wstępują do PSL-Koalicji Polskiej

W czwartek powstał klub PSL-Koalicja Polska, do którego weszli oprócz posłów klubu PSL-UED także Marek Biernacki, Jacek Tomczak i Radosław Lubczyk...

zobacz więcej

Z klubu PO-Koalicji Obywatelskiej odeszli dwaj znani z konserwatywnych poglądów posłowie: Jacek Tomczak i były minister sprawiedliwości Marek Biernacki.

Obaj wzięli udział w posiedzeniu nowo powstałego klubu PSL-Koalicja Polska i zostali jego członkami. Mają też startować do Sejmu z list tworzonych przez ludowców. Klub PSL-Koalicja Polska będzie liczyć 22 posłów.

W wywiadzie dla magazynu „Polska” Biernacki mówił o przyczynach swojej decyzji, skrytykował też obecny kierunek polityczny, jaki obrała Platforma Obywatelska.

– To, że PO poszła do wyborów z SLD, sprawiło, że dużo ludzi nie głosowało na Platformę. Większość starych działaczy Solidarności, którzy tworzyli PO, miała duże pretensje do Platformy, że ta reanimowała SLD – stwierdza polityk.

Jak mówi, pojawiła się propozycja, „żebym kandydował do Senatu, ale trudno mi było kandydować z poparciem SLD i Wiosny”. – Proszę sobie wyobrazić mnie, likwidatora majątku po PZPR, kandydującego do polskiego parlamentu z poparciem pogrobowców, z którymi się procesowałem – stwierdził.

– Przeczyłbym sobie i wyznawanym wartościom. Te ugrupowania nie prezentują poglądów centroprawicowych, konserwatywnych, ale wartości lewicowe i skrajnie liberalne – dodał.

Jak zaznaczał Biernacki, „opieranie kampanii wyborczej tylko na haśle anty-PiS-u jest błędem”. – Trzeba mówić ludziom, co chcemy zrobić, jak zmienić państwo; to jest najważniejsze – mówił były minister.

źródło:
Zobacz więcej