RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Radny znęcał się nad żoną. „Wykręcał ręce, szarpał”

Według mediów startował z list obecnego prezydenta KWW Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska (fot. Shutterstock/Peter Brewer)
Według mediów startował z list obecnego prezydenta KWW Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska (fot. Shutterstock/Peter Brewer)

Najnowsze

Popularne

53-letni oświęcimianin Dariusz G. usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Grozi mu pięć lat więzienia – poinformowała prokurator Mirosława Kalinowska-Zajdak z Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Według lokalnych mediów podejrzany to znany lekarz i radny.

Nagie zdjęcia, erotyczne wiadomości z uczennicami. Nauczyciel startował z list PO do Sejmu

Nauczyciel jednej ze szkół w Sycowie miał wysyłać do swoich nieletnich uczennic nagie zdjęcia. Miał też adresować też do nich wiadomości o...

zobacz więcej

– Zarzut dotyczy znęcania się psychicznego i fizycznego nad 49-letnią żoną, poprzez używanie słów powszechnie uważanych za obelżywe, grożenie pozbawieniem życia, a także stosowanie siły fizycznej – kobieta była szarpana i miała wykręcane ręce. Zarzut obejmuje okres od marca 2015 do 1 lipca tegoroku – poinformowała Kalinowska-Zajdak.

Rzeczniczka oświęcimskich policjantów Małgorzata Jurecka podała, że funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w poniedziałek. W środę usłyszał zarzut. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Podejrzany musi się wyprowadzić na trzy miesiące z mieszkania, które zajmował z żoną. Nie wolno mu się także z nią kontaktować, ani zbliżać do niej na odległość bliższą niż 50 m.

Za znęcanie w rodzinie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Publiczne Radio Kraków i lokalne media podały, że podejrzany w sprawie jest znanym oświęcimskim lekarzem i radnym. Mandat wywalczył, reprezentując ugrupowanie obecnego prezydenta miasta – KWW Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska.

Podejrzany w rozmowie z reporterem lokalnych „Faktów Oświęcim” powiedział, że będzie się bronił przed sądem, ale teraz nie zamierza zabierać głosu w sprawie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej