Schetyna o „samobójczej” decyzji PSL. „Nie będę szukał tych, którzy są przeciw”

Nie wyobrażam sobie, aby PSL mogło iść samodzielnie przeciwko innym partiom opozycyjnym, przeciwko Platformie Obywatelskiej. Tak się nie może zdarzyć, to jest samobójcze dla PSL – powiedział podczas konferencji w Sejmie lider PO Grzegorz Schetyna.

Rzecznik PO o programach społecznych PiS: Te pieniądze Polacy będą musieli zwrócić

Będziemy mówili głośno i dobitnie Polakom prawdę, że te przelewy przecież nie są z konta partyjnego PiS, że to są pieniądze wszystkich Polaków....

zobacz więcej

Schetyna pytany przez dziennikarzy o szanse na porozumienie z PSL i wspólną koalicję przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi stwierdził, że „PSL wskazuje nie partnerów rozmowy, tylko tych, z którymi nie chce współpracować politycznie w tej kampanii wyborczej”.

– PSL jest partnerem dla PO, dla Koalicji Europejskiej. Partnerem pierwszego wyboru. Chciałbym, żebyśmy to wszyscy wiedzieli. Ja jestem optymistą. Mamy jeszcze czas na zbudowanie programu koalicji i zasad programowych – deklarował lider Platformy.

Oświadczył też, że to, czy PSL i inne partie wejdą do koalicji „to jest pytanie do nich”.

– PSL odsyłam do relacji z lewicą. Ja mówię w imieniu PO. Przypomnę, na początku lutego rozmowy z SLD nie przeszkadzały prezesowi Kosiniakowi-Kamyszowi. Jeżeli teraz mu przeszkadza, to pytam, co takiego się zdarzyło, że mu przeszkadzają inni partnerzy. Chcę powiedzieć to bardzo wyraźnie, nie będę szukał tych, którzy są przeciw. Będę szukał tych, którzy chcą z nami budować koalicję szerokiego centrum – wskazał.

Jak dodał, „mamy wiele sygnałów z PSL, że wola zbudowania koalicji jest możliwa i jest dla nas pierwszą szansą”.

– Nie szukam problemów po stronie opozycji. Koniec wieńczy dzieło. Mam nadzieję, że zwycięży mądrość polityczna, bo to jest obecne w polityce PSL, pragmatyzm decyzji, którą podejmie rada naczelna PSL w sobotę. Nie wyobrażam sobie, aby PSL mogła iść samodzielnie przeciwko innym partiom opozycyjnym, przeciwko PO. Tak się nie może zdarzyć, to jest samobójcze dla PSL. Jestem dobrej myśli – mówił.

źródło:
Zobacz więcej