RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Budka tłumaczy, co Grabiec miał na myśli, gdy mówił o zwrocie 500 plus

Grabiec zarzucił TVP manipulację w sprawie 500+. Zacytowaliśmy jego wypowiedź dla innej stacji (fot. PAP/Leszek Szymański)
Grabiec zarzucił TVP manipulację w sprawie 500+. Zacytowaliśmy jego wypowiedź dla innej stacji (fot. PAP/Leszek Szymański)

„Dopóki budżet będzie deficytowy, dopóty każdy program socjalny będzie na kredyt. A każdy kredyt należy kiedyś spłacić” – oświadczył wiceprzewodniczący PO, Borys Budka. W ten sposób odniósł się do zarzutów Jana Grabca wobec TVP za zacytowanie jego słów, które wygłosił w innej telewizji.

Słowa rzecznika PO cytowane przez TVN24 to według niego manipulacja. Co powiedział Jan Grabiec?

Portal tvp.info opublikował tekst pt. „Rzecznik PO o programach społecznych PiS: Te pieniądze Polacy będą musieli zwrócić”. W artykule...

zobacz więcej

– To miał na myśli Jan Grabiec – wyjaśnił Borys Budka, tłumacząc słowa rzecznika swojej partii, które padły w TVN24. „Będziemy mówili głośno i dobitnie Polakom prawdę, że te pieniądze Polacy będą musieli zwrócić” – mówił Jan Grabiec.

Pracownicy stacji zaakcentowali te słowa, publikując przez 123 sekundy programu pasek o treści: „Grabiec o programach socjalnych PiS: te pieniądze Polacy będą musieli zwrócić”. Gdy Telewizja Polska zacytowała tę wypowiedź, rzecznik PO zaatakował publicznego nadawcę, zarzucając mu manipulację.

Podczas rozmowy w studiu TVN24 Grabca spytano o program 500 Plus i inne programy społeczne, wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość.

Rzecznik Platformy twierdził, że „to wszystko się nie dopina, że ceną za obniżenie wieku emerytalnego będą „głodowe emerytury”, zaś za 500 plus zapłacą same dzieci, w kolejnych dekadach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej