RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Co najmniej 50 ofiar pożaru cysterny

Od 50 do 70 osób zostało rannych (fot. TT/David Afangideh)
Od 50 do 70 osób zostało rannych (fot. TT/David Afangideh)

Co najmniej 50 osób zginęło w pożarze cysterny w stanie Benue w południowo–wschodniej Nigerii – poinformowały miejscowe władze. Od 50 do 70 osób zostało rannych.

Eksplodowała cysterna z LPG. Dwie osoby zginęły

Dwie osoby zginęły, a 17 zostało rannych, w tym sześć ciężko, w wyniku wybuchu paliwa i pożaru, do jakiego doszło w rejonie miasta Rieti w...

zobacz więcej

Świadkowie twierdzą, że kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem, kiedy próbował uniknąć wybojów na jezdni.

– Przewróciła się cysterna z ropą i ludzie próbowali zbierać paliwo; wtedy wybuchł pożar, w którym zginęło ponad 50 osób – przekazał rzecznik gubernatora stanu Benue. Rannych przewieziono do szpitala – dodał.

Po przewróceniu się pojazdu mieszkańcy okolicznej wioski, mimo ostrzeżeń władz, zaczęli zbierać paliwo, które wylewało się z ciężarówki.

Ogień objął też autobus, który uderzył w płonącą cysternę.

Podobne wypadki nie należą w tym kraju do rzadkości. W Nigerii, która jest największym w Afryce producentem ropy, cierpiący biedę mieszkańcy często ryzykują życie, zbierając paliwo wylewające się z uszkodzonych ropociągów lub cystern.

W styczniu ciężarówka przewożąca ropę wywróciła się i eksplodowała w stanie Cross River na południu kraju, podczas gdy kilkadziesiąt osób zajętych było zbieraniem wylewającego się paliwa. Według policji zginęło wówczas co najmniej 12 ludzi; według części świadków w rzeczywistości liczba ofiar sięgała 60.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej