Słowa rzecznika PO cytowane przez TVN24 to według niego manipulacja. Co powiedział Jan Grabiec?

Portal tvp.info opublikował tekst pt. „Rzecznik PO o programach społecznych PiS: Te pieniądze Polacy będą musieli zwrócić”. W artykule zacytowaliśmy słowa Jana Grabca, jakie padły w TVN24 i zostały przez tę stację zaakcentowane na pasku. Posłowi Platformy nie spodobało się to i o manipulację oskarżył… Telewizję Polską.

Rzecznik PO o programach społecznych PiS: Te pieniądze Polacy będą musieli zwrócić

Będziemy mówili głośno i dobitnie Polakom prawdę, że te przelewy przecież nie są z konta partyjnego PiS, że to są pieniądze wszystkich Polaków....

zobacz więcej

– Będziemy mówili głośno i dobitnie Polakom prawdę, że te przelewy przecież nie są z konta partyjnego PiS, to nie są pieniądze Jarosława Kaczyńskiego czy polityków PiS, to są pieniądze wszystkich Polaków. Te pieniądze Polacy będą musieli zwrócić – mówił w TVN24 rzecznik Platformy Obywatelskiej. Pracownicy stacji zaakcentowali te słowa, publikując przez 123 sekundy programu pasek o treści: „Grabiec o programach socjalnych PiS: te pieniądze Polacy będą musieli zwrócić”.

Na portalu tvp.info opublikowaliśmy tekst, w którym przywołaliśmy deklarację Jana Grabca.

Artykuł został udostępniony na naszym profilu na Twitterze.

Słowa te odbiły się szerokim echem w tym serwisie. Zacytowane zostały również przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, w tym wiceszefa sztabu wyborczego PiS Tomasza Porębę. Cytowanie deklaracji w sprawie spłaty za programy socjalne PiS, jaka w przyszłości miałaby czekać Polaków, nie spodobało się Janowi Grabcowi. Rzecznik PO w ostrych słowach zaatakował Telewizję Polską i nazwał przywoływanie słów, jakie padły na antenie TVN24, „manipulacją w goebbelsowskim stylu”.

W odpowiedzi Grabcowi – żeby czytelnicy nie mieli wątpliwości, kto wprowadza w błąd – cytujemy całą jego wypowiedź, wraz z zaakcentowanym na pasku przez TVN24 fragmentem o tym, że „pieniądze [z programów socjalnych PiS] Polacy będą musieli zwrócić”:

JAN GRABIEC: Ja wierzę, że kiedy będziemy mówili głośno i dobitnie Polakom prawdę, że te przelewy przecież nie są z konta partyjnego PiS, to nie są pieniądze Jarosława Kaczyńskiego czy polityków PiS, to są pieniądze wszystkich Polaków, a dokładnie rzecz biorąc...

KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA: To jest takie poczucie, że PiS pierwszy dał, wie pan…

JAN GRABIEC: Te pieniądze Polacy będą musieli zwrócić, bo one są w dużej mierze, te programy są na kredyt, Polacy… na przykład krótszy wiek emerytalny oznacza drastyczne obniżenie emerytur, przecież dzisiaj wchodzi w życie właśnie ten nowy program oszczędności emerytalnych. Dlaczego jest wprowadzany? Dlatego, że PiS drastycznie obniżył emerytury Polakom. Te emerytury będą głodowe, nawet o połowę niższe w przyszłości niż te wypłacane dzisiaj przy podobnym okresie składkowym i przy podobnych zarobkach, w związku z tym wymyślają, jak wyciągnąć pieniądze od ludzi, żeby sfinansować przynajmniej na jakimś minimalnym poziomie emerytury. To się wszystko nie dopina, w związku z tym za 500 Plus te dzieci, które dzisiaj dostają, będą musiały płacić być może przez kolejną dekadę w zwiększonych opłatach. Tu nie ma żadnego dobrodziejstwa ze strony PiS, nie ma nic za darmo.

źródło:
Zobacz więcej