RAPORT

Kampania 2020

Lekarze odratowali tunezyjskiego prezydenta

92-letni Bedżi Kaid Essebsi nie wystartuje w kolejnych wyborach prezydenckich (fot. PAP/EPA/TUNISIA PRESIDENCY / HANDOUT)

Prezydent Tunezji Bedżi Kaid Essebsi opuścił szpital, do którego trafił w czwartek w stanie krytycznym. 92-letni Essebsi jest, po brytyjskiej królowej Elżbiecie II, najstarszym na świecie przywódcą państwa.

Stan wyjątkowy w Tunezji znowu przedłużony

Prezydent Tunezji Bedżi Kaid Essebsi ogłosił w piątek przedłużenie o kolejny miesiąc stanu wyjątkowego ustanowionego w kraju w listopadzie 2015...

zobacz więcej

„Prezydent opuścił szpital wojskowy w poniedziałek wieczorem i wrócił do swojego domu w Kartaginie. W szpitalu został poddany niezbędnemu leczeniu i powrócił do zdrowia” – napisano w komunikacie biura prasowego tunezyjskiego prezydenta.

Essebsi został przewieziony w czwartek do szpitala wojskowego w Tunisie z powodu poważnego pogorszenia się stanu zdrowia. Niektóre lokalne media informowały nawet o śmierci szefa państwa.

Pogłoski te zostały zdementowane przez jednego z prezydenckich doradców, który oświadczył, że stan Essebsiego jest wprawdzie krytyczny, ale prezydent żyje.

Essebsi, pierwszy demokratycznie wybrany prezydent Tunezji, objął urząd w 2014 r. W ostatnim czasie ogłosił, że w zaplanowanych na listopad wyborach prezydenckich nie będzie brał udziału. Podkreślił, że krajem powinien rządzić ktoś młodszy.

źródło:

Zobacz więcej