Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Minister rodziny o 500 Plus: Zarejestrowaliśmy pierwsze wypłaty

– Zarejestrowaliśmy pierwsze wypłaty. Są już rodziny, które cieszą się z pieniędzy na koncie. Jako pierwsza była gmina Kowary w województwie dolnośląskim – powiedziała w programie „Gość Wiadomości” Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Od 1 lipca można dostać 500 Plus także na pierwsze dziecko.

Jak korzystać z 500 Plus? Wszystko o świadczeniach na dzieci [PORADNIK]

Program 500 plus od 1 lipca 2019 roku zostanie rozszerzony. Świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci do 18. roku życia –...

zobacz więcej

Ruszył nabór wniosków do rozszerzonego programu 500 Plus także na pierwsze dziecko. Do godz. 19 zarejestrowano już 700 tys. wniosków. W TVP Info Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, potwierdziła, że zgodnie z zapowiedzią odwiedzi pierwszą gminę, która zarejestruje wypłatę.

– Wybieram się do Kowar – zapowiedziała. Podkreśliła, że za sukcesem stoi praca wielu osób, przede wszystkim samorządów.

Minister jeszcze raz wyjaśniła, że na świadczenie 500 Plus składa się jeden wniosek na wszystkie dzieci. – Dwa wnioski, jeśli występujemy o dwa świadczenia – 500 Plus i Dobry start – wyjaśniała. Nawet jeśli dzieci mamy czworo, wypełniamy jeden formularz – przypomniała.

Borys-Szopa zapewniła, że wypłaty powinny pojawić się szybko, bo nie ma weryfikacji, zniesiono próg dochodowy, świadczenie wypłacane jest na wszystkie dzieci, więc także na jedynaków. – Cieszymy się, że możemy zrealizować kolejny etap tego ważnego programu – powiedziała.źródło:
Zobacz więcej