RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ojciec zabitej dziewięciomiesięcznej Blanki zwolniony z aresztu

9-miesięczna dziewczynka zmarła 22 czerwca wieczorem. Policja zatrzymała w związku ze śmiercią jej rodziców (fot. Shutterstock/Elena Nichizhenova)

45-letni Grzegorz W., ojciec zamordowanej dziewięciomiesięcznej Blanki z Olecka, został zwolniony z aresztu. Prokuratura Okręgowa w Suwałkach nie podaje żadnych dodatkowych szczegółów tej sprawy.

Zarzut znęcania się i zabójstwa dziecka dla rodziców 9-miesięcznej dziewczynki

– Zarzuty znęcania się i zabójstwa postawiła Prokuratura Okręgowa w Suwałkach rodzicom 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka. Przyczyną śmierci...

zobacz więcej

Mężczyzna podejrzany o zabójstwo dziecka był przesłuchiwany w prokuraturze w Suwałkach. Był też konfrontowany z zatrzymaną i podejrzaną o ten sam czyn matką dziecka, 36-letnią Anną W. Po południu zapadła decyzja o jego zwolnieniu z aresztu, w którym – zgodnie z wcześniejszym postanowieniem sądu z 24 czerwca – miał spędzić trzy miesiące.

Blanka zmarła 22 czerwca wieczorem. Policja zatrzymała w związku ze śmiercią jej rodziców. Prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok dziecka.

Ta wykazała, że przyczyną śmierci był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu. Dziewczynka miała obrażenia głowy, klatki piersiowej, uszkodzone płuco przebite żebrem. Dziecko było prawdopodobnie bite tępym narzędziem. Mogło także być uderzane o kant stołu. Dziewczynka była także wykorzystana seksualnie.

Kilka dni później rodzice zostali tymczasowo aresztowani. Wcześniej prokuratura przedstawiła im zarzuty zabójstwa dziecka ze szczególnym okrucieństwem, znęcania się nad niemowlęciem i wykorzystania seksualnego dziewczynki.

35-latka i 45-latek nie przyznają się do zarzutów. Do zabójstwa dziewczynki doszło po trzech miesiącach od jej powrotu z rodziny zastępczej do biologicznych rodziców.

źródło:

Zobacz więcej