Trzy wielkie pożary w Wielkopolsce. Z żywiołem walczyło kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej

Pod Poznaniem i koło Gostynia płonęło zboże, a w powiecie wolsztyńskim hala produkcyjna (fot. Twoje Info)

Wielkopolscy strażacy opanowali w niedzielę po południu trzy pożary. – W Konarzewie w województwie wielkopolskim spłonęło kilkadziesiąt hektarów zboża. W powiecie gostyńskim pożar mógł objąć nawet 200 ha. Trzeci pożar kolei wybuchł na terenie zakładów mięsnych w miejscowości Siedlec w powiecie wolsztyńskim na hali o pow. 1 tys. m kw. Pożary już nie zagrażają mieszkańcom – powiedział portalowi tvp.info rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt.

Małopolskie: 19 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem składowiska opon

Płonie składowisko opon w miejscowości Kwaśniów Górny (pow. Olkuski). Na miejscu pracuje 19 zastępów straży pożarnej. Na chwilę obecną nie ma...

zobacz więcej

Jak poinformował Sławomir Brandt, w Konarzewie do walki z ogniem stanęło 19 zastępów straży pożarnej. Według wstępnych ustaleń pożar mógł objąć około 70 ha.

Nawet 200 ha zboża na pniu i ścierniska mogło spłonąć w okolicach wsi Dusina i Malewo w powiecie gostyńskim. Tam z ogniem walczyło 28 zastępów m.in. z Kościana, Leszna i Krotoszyna; pożar był gaszony także z powietrza. Brandt powiedział, że strażakom udało się obronić przed ogniem pobliski zakład produkcyjny i stację benzynową.

Także w niedzielę strażacy gasili na terenie zakładów mięsnych w miejscowości Siedlec w powiecie wolsztyńskim halę o pow. 1 tys. mkw. W akcji uczestniczyło ponad 20 zastępów straży pożarnej. W środku znajdowało się 12 samochodów; 11 aut dostawczych i samochód osobowy. Pojazdów nie udało się uratować.

– Nikt nie został ranny pośród tych pożarów – powiedział rzecznik.

Zdjęcia z pożarów z miejscowości Gostyń i Konarzewo otrzymaliśmy od naszych czytelników na platformę Twoje Info.

(fot.Twoje Info)

źródło:
Zobacz więcej