RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Drag queen spotkał się z dziećmi w Poznaniu. „Nie chciałem tutaj przychodzić, mama mnie zmusiła”

Drag queen to mężczyzna przebrany za kobietę (fot. PAP/EPA/MIGUEL GUTIERREZ/zdjęcie ilustracyjne)

W jednej z poznańskich kawiarni odbyło się spotkania dzieci z drag queen – mężczyzną przebranym za kobietę. „Wszyscy dobrze się bawili. Jeśli ktoś liczył na zadymę, to się rozczarował. Organizatorzy jedynie wyprosili ekipę telewizji publicznej” – donosi „Głos Wielkopolski”. – Nie chciałem tutaj przychodzić, ale mama mnie zmusiła – mówi chłopiec, uczestnik spotkania.

„Zakład pracy nie jest miejscem, gdzie powinno się promować społeczność LGBT”

– Uważamy, że wszyscy pracownicy powinni wykonywać swoją pracę na równych zasadach, równych prawach i nikt nie powinien być promowany w żaden...

zobacz więcej

Drag queen o pseudonimie „Lola” w niedzielę w jednej z kawiarni na poznańskiej Wildze czytał książki dzieciom.

– Adaś od zawsze był typowym chłopcem. Zupełnie typowym. Aż do dnia, w którym odkrył, że…” – rozpoczyna się książka pt. „Nietypowy Adaś” Toma Percivala, którą czytał „Lola”.

Jak wyjaśniał dalej, „to książka o chłopcu, któremu wyrosły skrzydła”. – Na początku wstydzi się tego. Później odkrywa, że takich dzieci jak on jest dużo – mówił i dodawał, że „jej córka bardzo lubi bajki”.

– Ta historia uczy nas akceptacji inności. Każdy z nas jest nietypowy i nie ma w tym nic złego – mówił do dzieci.

Jeden z uczestników spotkania, chłopiec imieniem Leon powiedział, że Lola „wygląda strasznie” . – Nie lubisz bajek, Leonie? – zapytał drag queen dziecka. – Nie chciałem tutaj przychodzić, ale mama mnie zmusiła – odparł chłopiec.

Jak podaje „Głos Wielkopolski”, czytanie odbyło się w ramach trwającej piątej edycji Poznań Pride Week.

źródło:
Zobacz więcej