Dziennikarz Radia Gdańsk znaleziony martwy. „Zakwalifikowano jako zabójstwo”

Paweł Luciński był dziennikarzem Radia Gdańsk (fot. FB/Paweł Luciński)

Dziennikarz Radia Gdańsk Paweł Luciński został odnaleziony martwy w swoim domu na gdańskiej Żabiance. – W tej sprawie zatrzymano 34-letnią kobietę. Czyn wstępnie zakwalifikowano jako zabójstwo – mówi portalowi tvp.info rzeczniczka gdańskiej policji asp. Karina Kamińska. Gdańska prokuratura poinformowała, że zatrzymana kobieta była partnerką mężczyzny. Dziś ma odbyć się sekcja zwłok.

Nastolatek wdychał gaz do zapalniczek. Nie żyje

Zmarł 13-latek, który nawdychał się gazu do zapalniczek. Dokładną przyczynę śmierci ma ustalić sekcja zwłok – podała policja. Do zdarzenia doszło w...

zobacz więcej

Jak informuje Kamińska, w sobotę po godzinie 19 otrzymano zgłoszenie o znalezieniu zwłok mężczyzny.

– Na miejsce udała się grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator. Przesłuchano świadków, dokonano oględzin miejsca. Zatrzymano 34-letnią kobietę. Czyn zakwalifikowano jako zabójstwo – mówi.

Kamińska dodała, że zatrzymana kobieta nie jest rodziną zmarłego.

W rozmowie z portalem tvp.info rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Mariusz Duszyński poinformował, że kobieta była partnerką dziennikarza.

Jak dodał Duszyński, na plecach ofiary jest rana. Nie wiadomo jeszcze, czym i w jaki sposób ją zadano. Prawdopodobnie dziś odbędzie się sekcja zwłok, po której prokuratura podejmie dalsze czynności.

Jak podaje radio Luciński z rozgłośnią był związany od 1997 r. „Znany był przede wszystkim z audycji Muzyczna Strefa Radia Gdańsk, w której prezentował wybrane przez siebie utwory. Był skarbnicą wiedzy muzycznej. Na przestrzeni lat relacjonował najważniejsze wydarzenia muzyczne oraz przeprowadzał wywiady z wybitnymi artystami. Był wielkim fanem U2 i The Beatles. Miał 49 lat” – czytamy.

źródło:
Zobacz więcej