RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zawodnicy MMA wśród kiboli. „Chcieli pograć w piłkę w lesie”

Policjanci zepsuli kibolom zabawę (fot. policja)

Policjanci udaremnili ustawkę chuliganów Legii Warszawa i ŁKS Łódź w okolicach Łowicza. Pseudokibice, wśród których byli zawodnicy MMA, mieli przy sobie ochraniacze na szczęki, rękawice do walk i kastety. Policjantom powiedzieli, że umówili się na trening piłki nożnej na leśnej polanie. Funkcjonariusze wylegitymowali ponad 60 chuliganów, którzy rozczarowani rozjechali się do domów.

Bitwa pseudokibiców udaremniona

Około 300 pseudokibiców dwóch śląskich klubów szykowało się do ustawki w parku miejskim przy ul. Edukacji w Tychach. Policjanci zapobiegli jednak...

zobacz więcej

W czwartkowy poranek przy A1, w okolicach Bielawy koło Łowicza, na leśną polanę zaczęły zjeżdżać samochody, z których wysiadło kilkudziesięciu młodych mężczyzn ubranych w stroje sportowe z emblematami ŁKS Łódź. Wszyscy mieli rękawice do walk MMA. Banda wystraszyła zapewne któregoś z mieszkańców, który zadzwonił na numer alarmowy 112. Na miejsce natychmiast wysłano kilka radiowozów. Do akcji wkroczyli także funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców KWP w Łodzi.Funkcjonariusze wylegitymowali 45 mężczyzn w wieku od 24 do 40 lat. Byli to głównie mieszkańcy woj. łódzkiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. W ich samochodach znaleziono rękawice do walk, kastety, ochraniacze na szczęki oraz barwy ŁKS. Kilkanaście osób odpowie za różne wykroczenia.W tym samym czasie, w okolicy, policjanci namierzyli samochody z warszawskimi rejestracjami, w których jechali młodzi mężczyźni w jednolitych strojach z logo Legii Warszawa Wylegitymowano blisko 20 mieszkańców stolicy w wieku od 27 do 41 lat. Przewozili m.in. rękawice do walk. Jeden z mężczyzn usłyszy najprawdopodobniej zarzuty znieważenia funkcjonariuszy. Według łódzkiej policji, wśród tej grupy byli zawodnicy MMA zrzeszeni w zawodowych federacjach sportów walki i walczących na organizowanych przez nich galach sztuk walki. Chuligani z obu drużyn przekonywali, że umówili się na trening piłki nożnej.

źródło:
Zobacz więcej