RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Klub Piątka wyrzucony z europejskich pucharów

W ostatnim sezonie Milan zajął piąte miejsce w ekstraklasie włoskiej (fot. Massimiliano Ferraro/NurPhoto/Getty Images)

AC Milan nie zagra w europejskich pucharach w sezonie 2019/2020 z powodu naruszenia zasad finansowego fair play – ogłosił Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie. Klub Krzysztofa Piątka miał wystąpić w rozgrywkach Ligi Europy.

Niesamowity gol Rooneya. Strzelił bramkę z własnej połowy [WIDEO]

Były piłkarz Manchesteru United Wayne Rooney zdobył bramkę z własnej połowy, a jego DC United pokonało u siebie Orlando City 1:0. 33-letni Anglik w...

zobacz więcej

Decyzja CAS jest wynikiem porozumienia między dwiema stronami, które stawiły się przed trybunałem - AC Milan i Europejską Unią Piłkarską. UEFA wskazywała, że klub z Lombardii naruszył zasady finansowego fair play w trzech ostatnich latach. Aby rozwiązać ten problem Milan był skłonny zrezygnować z udziału w najbliższej edycji LE.

W ostatnim sezonie Milan zajął piąte miejsce w ekstraklasie włoskiej. Zabrakło mu punktu, aby uplasować się na czwartej pozycji, co zapewniłoby mu miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów i poprawiło sytuację finansową o ok. 50 mln euro.

Finansowe fair play (FFP) to zbiór reguł, które mają zwalczać nieograniczone „pompowanie” pieniędzy do klubów przez bogatych sponsorów i właścicieli.

W myśl tych przepisów wydatki mają być uzależnione od przychodów, a straty nie mogą przekroczyć określonych kwot. FFP ma wyrównywać szanse i nie dopuścić do pogłębiania się różnic między kilkoma największymi klubami w Europie a resztą stawki.

źródło:

Zobacz więcej