RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Byłaby to rzecz skandaliczna”. Ziobro zleci zbadanie sprawy pracownika IKEI

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował w piątek, że zleci prokuraturze zbadanie sprawy pracownika IKEI, który miał zostać zwolniony z pracy z powodu swoich poglądów religijnych. Gdyby się to potwierdziło, jest to rzecz absolutnie skandaliczna – podkreślił.

„Oddać identyfikator” – Ikea zwalnia za cytowanie Biblii

– Zapowiedziano mi, że zostaną wyciągnięte konsekwencje. Kilka dni później, kiedy przyszedłem do pracy, poinformowano mnie od razu, że Ikea podjęła...

zobacz więcej

Część mediów opisała przypadek pracownika IKEI, który miał stracić pracę, kiedy sprzeciwił się „zmuszaniu pracowników sklepu do udziału w akcjach promujących ruch LGBT”. Uzasadniając swoje stanowisko, mężczyzna miał powoływać się na swoją wiarę i cytować fragmenty Biblii. Taka wersję wypadków przedstawił też w rozmowie z TVP info.

Zbigniew Ziobro pytany w piątek o tę kwestię przez TVP Info, podkreślił, że jest to „sprawa bulwersująca”. – Jeśli ta informacja miałaby się potwierdzić, to mielibyśmy do czynienia z sytuacją, w której zewnętrzny koncern - naruszając polski porządek prawny - dopuszcza się jawnego złamania praw pracowniczych, ingeruje w obszar wartości chronionych przez polskie prawo, które gwarantuje każdemu obywatelowi wolność sumienia i wyznania – powiedział. – To jest rzecz absolutnie skandaliczna, gdyby się potwierdziła – dodał.

– Mogę obiecać, że niezwłocznie zlecę prokuraturze zbadanie sprawy, czy nie mamy tutaj do czynienia nie tylko z naruszeniem prawa pracowniczego, ale ze złamaniem prawa karnego – zapowiedział Ziobro.

Szef MS przekonywał ponadto, że „mamy do czynienia ze zjawiskiem używania przemocy prawnej i ekonomicznej wobec tych wszystkich, którzy nie chcą podzielać wartości środowisk homoseksualnych aktywistów”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej