RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Przeznaczamy 180 mln zł na remonty dworców kolejowych na Dolnym Śląsku

– 180 mln zł przeznaczamy na remonty 18 dworców na Dolnym Śląsku – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że transport, logistyka, komunikacja to „krwioobieg życia gospodarczego” i poprawa jakości życia mieszkańców.

Pierwsze efekty programu dworcowego: dworzec w Pruszkowie oddany do użytku

Są pierwsze efekty programu dworcowego. Ogłoszony dwa lata temu projekt zakłada remont prawie dwustu dworców kolejowych z całej Polsce. Program...

zobacz więcej

– Już wyremontowaliśmy (na Dolnym Śląsku - PAP) takie dworce, jak Zgorzelec czy Chojnów. To pogram, który dotyczy 18 miast na Dolnym Śląsku. To inwestycje, na które przeznaczamy 180 mln zł. Poprawią one funkcjonalność dworców na Dolnym Śląsku, ale również usprawnią ruch kolejowy – powiedział premier, który przebywa z wizytą w województwie dolnośląskim na dworcu PKP Wrocław Świebodzki.

Szef rządu podkreślił, że rozwój kolejnictwa ma strategiczne znaczenie. Zaznaczył, że transport, logistyka, komunikacja to „krwioobieg życia gospodarczego”. – To poprawa też jakości życia mieszkańców – powiedział.

Jak mówił, pieniądze dla kolei pochodzą z budżetu państwa. – To ogromne miliardy złotych. Łącznie jest teraz 67 mld zł na kolejne kilka lat – powiedział. Dodał, że część inwestycji kolejowych „jest już rozpędzonych”, a one przyspieszą jazdę pociągów.


Morawiecki: W ciągu 10-12 lat na inwestycje kolejowe przeznaczymy 100 mld zł

Premier Morawiecki: nasz rząd odbudowuje tory kolejowe na skalę nieznaną

Kongres Rozwoju Kolei z udziałem premiera Morawieckiego

źródło:

Zobacz więcej