RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trump do Putina: Nie wtrącaj się w wybory

Na marginesie szczytu G20 w Osace trwa spotkanie obu przywódców (fot. REUTERS/Kevin Lamarque)

Nie wtrącaj się w wybory – powiedział do prezydenta Rosji Władimira Putina amerykański prezydent Donald Trump. Na marginesie szczytu G20 w Osace trwa spotkanie obu przywódców. Prezydenci mają rozmawiać m.in. o kwestiach handlowych oraz kryzysie w Zatoce Perskiej.

G20: Trump nie podał ręki szefowi RE, ale Tusk się upomniał [WIDEO]

Prezydent USA Donald Trump zignorował przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska w trakcie tzw. family photo na szczycie G20 i nie podał mu...

zobacz więcej

Na początku spotkania Donald Trump został zapytany przez dziennikarzy, czy poruszy kwestię domniemanego wpływu Rosji na wybory w Stanach Zjednoczonych w kontekście przyszłorocznych wyborów.

Amerykański prezydent odparł, że „oczywiście tak zrobi”, po czym zwrócił się bezpośrednio do prezydenta Rosji mówiąc: „Nie wtrącaj się w wybory”.

Donald Trump ma rozmawiać z Putinem o kwestiach kontroli zbrojeń. Pojawić ma się również temat procesu denuklearyzacji na Półwyspie Koreańskim.

Negocjacje w tej kwestii znalazły się bowiem w impasie po fiasku lutowego szczytu w Hanoi.

Obydwaj przywódcy po raz ostatni spotkali się w 2018 r. na szczycie w Helsinkach. Przed rozpoczęciem spotkania prezydent Władimir Putin ocenił, że będzie ono okazją do kontynuacji dialogu obu mocarstw.

źródło:
Zobacz więcej