RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

G20: Trump nie podał ręki szefowi RE, ale Tusk się upomniał [WIDEO]

Prezydent USA Donald Trump zignorował przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska w trakcie tzw. family photo na szczycie G20 i nie podał mu ręki. Trump przywitał się m.in. z prezydentem Korei Południowej Moon Jae-inem i księciem Arabii Saudyjskiej Mohammedem bin Salmanem. Po zdjęciach Tusk podszedł do prezydenta USA, upomniał się o swoje i do „handshake'a” doszło.

W Osace ruszyło spotkanie G20. Głównym tematem konflikt w Zatoce Perskiej

Spotkanie przywódców G20 rozpoczęło się w Osace. Dwudniowe obrady zdominować mają kwestie amerykańskich taryf celnych, a także sytuacja w Zatoce...

zobacz więcej

W Osace rozpoczęło się spotkanie przywódców G20. Dwudniowe obrady zdominować mają kwestie amerykańskich taryf celnych, a także sytuacja w Zatoce Perskiej związana z działaniami Iranu.

W Osace są przywódcy 20 największych gospodarek świata; wśród nich m.in. amerykański prezydent Donald Trump, prezydent Chin Xi Jinpin i niemiecka kanclerz Angela Merkel.

Rozmowy plenarne skupić się mają na kwestiach przeciwdziałania protekcjonizmowi gospodarczemu, a także ochronie klimatu.

Na wspólne zdjęcie, tzw. family photo, prezydent USA Donald Trump przyszedł razem z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Trump przywitał się m.in. z prezydentem Korei Południowej Moon Jae-inem i księciem Arabii Saudyjskiej Mohammedem bin Salmanem. Zignorował natomiast szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, nie podał mu ręki.


Donald Tusk na swoim profilu na Instagramie opublikował zdjęcie z innej sytuacji, na którym widać jak ściska rękę prezydenta USA.

In #Osaka at the #G20 Summit #g20summit2019 #g20osaka #g20osakasummit

3,863 Likes, 64 Comments - Donald Tusk (@donaldtusk) on Instagram: "In #Osaka at the #G20 Summit #g20summit2019 #g20osaka #g20osakasummit"

źródło:
Zobacz więcej