RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lider KOD-kapeli idzie do więzienia. Czułe pożegnanie z przyjaciółmi [WIDEO]

Lider KOD-kapeli Konrad M., skazany na cztery lata i sześć miesięcy więzienia za handel ludźmi, stawił się do odbycia kary. Pożegnali go jego przyjaciele. – Czekamy na niego, będziemy pracować dalej. Konrad trzymaj się – mówi jeden z nich.

Skazany lider KOD-kapeli unika odbycia kary

W lutym br. Konrad M., lider KOD-Kapeli, został prawomocnie skazany przez sąd na 4 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności za handel ludźmi....

zobacz więcej

Konrad M. wyrokiem sądu z lutego został skazany na karę 4,5 roku pozbawienia wolności za handel kobietami.

Początkowo kara była o dwa lata wyższa, jednak sąd wyeliminował w stosunku do wszystkich oskarżonych zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej, a Konrad M. został uniewinniony z zarzutu kierowania nią.

M. stawił się do odbywania kary, do czego zobowiązał go sąd. Wcześniej miał być kilkukrotnie wzywany i nie stosować się do tych poleceń.

Lidera KOD-kapeli przed bramami więzienia pożegnali jego przyjaciele. Zamieścili nagranie, na którym pocieszają skazanego mężczyznę.

– Nic strasznego. Za komuny siedzieliśmy, będziemy teraz siedzieć wszyscy. Po to robię ten filmik, aby nasze służby nie miały możliwości obtrąbienia zatrzymania naszego przyjaciela po bohaterskim pościgu – mówi autor nagrania.

Jak informował wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, M. miał złożyć wniosek do Sądu Okręgowego w Krakowie o odroczenie wykonania kary. Wiceminister podkreślił, że sąd odrzucił ten wniosek i mężczyzna powinien stawić się w zakładzie.

źródło:
Zobacz więcej