RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje Billy Drago. Odszedł czarny charakter Hollywood

W wieku 73 lat zmarł Billy Drago. Aktor wystąpił w ponad 100 filmach i serialach telewizyjnych (fot. Tibrina Hobson/FilmMagic/GettyImages)
W wieku 73 lat zmarł Billy Drago. Aktor wystąpił w ponad 100 filmach i serialach telewizyjnych (fot. Tibrina Hobson/FilmMagic/GettyImages)

Billy Drago, aktor, który najbardziej kojarzony jest z rolami złoczyńców i drobnych gangsterów, zmarł w wieku 73 lat. Wystąpił w ponad 100 filmach i serialach. Uznanie przyniosła mu m.in. rola w „Nietykalnych” Briana De Palmy.

Nie żyje gwiazda Hollywood. Był jednym z najpopularniejszych amerykańskich aktorów

W wieku 82 lat zmarł Burt Reynolds, jeden z najpopularniejszych amerykańskich aktorów – poinformował jego menedżer. Wielka kariera Reynoldsa...

zobacz więcej

Swoją ekranową przygodę rozpoczął w wieku trzydziestu lat od występu w dramacie telewizyjnym CBS „Żadna inna miłość”.

Dwa lata później zadebiutował na dużym ekranie niewielką rolą Kruka Wywiadowcy w westernie „Opowieść skrzydlatego wiatru”, u boku Trevora Howarda i Jamesa Remara.

W nominowanym do Złotej Palmy w Cannes westernie Clinta Eastwooda, „Niesamowity jeździec”, wystąpił jako zastępca Mather. Można go było też zobaczyć w filmie „Wamp” z Grace Jones.

Drago stał się bardziej znany szerszej publiczności dzięki roli Franka Nitti, śliskiego typa w białym garniturze, złośliwego zwolennika i prawej ręki gangstera włoskiego pochodzenia, Ala Capone, w filmie Briana De Palmy „Nietykalni”.

Billy Drago był aktorem wszechstronnym. W czasie 40–letniej kariery występował w filmach akcji, komediach i horrorach, w teledyskach. Fani muzyki pop znają go np. z teledysku Michaela Jacksona „You Rock My World”.

źródło:

Zobacz więcej