RAPORT

Kampania 2020

Tragiczna śmierć młodego bramkarza

Pogrzeb Szymona odbędzie się w piątek 28 czerwca o godz. 14 (fot. RKS Garbarnia Kraków)

Klub RKS Garbarnia Kraków poinformował o tragicznej śmierci 14-letniego Szymona Wolaka. Młody bramkarz utonął po skoku do wody ze skarpy nad zalewem Zakrzówek.

Tragedia na krakowskim Zakrzówku. Nie żyje 14-latek, który skakał z kolegami do zalewu

Nie żyje 14-letni chłopiec, który razem z kolegami skoczył ze skał do zalewu na krakowskim Zakrzówku. Według relacji świadków, zniknął pod wodą...

zobacz więcej

„Z wielkim smutkiem informujemy, że we wtorek 25 czerwca tragicznie zmarł w wieku 14 lat zawodnik RKS Garbarnia Kraków, wychowanek Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, śp. Szymon Wolak. Szymon – zawsze będziesz w naszej pamięci!” – napisał klub w komunikacie.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 19.00. – Pięciu chłopców wskoczyło do wody z około 10-metrowej skały. Niestety jeden z nich nie dopłynął do brzegu. Z wody chłopca wyciągnęli strażacy – poinformowała Katarzyna Cisło z małopolskiej policji w rozmowie z „Gazetą Krakowską”.

– Był cichym, spokojnym chłopakiem, a na treningach bardzo pracowitym – mówi o śp. Szymonie Wolaku jego klubowy trener Tomasz Liput, cytowany przez portal gazety.

– Ta wiadomość była dla mnie szokiem, wciąż nie mogę się otrząsnąć – dodał trener.

Pogrzeb Szymona odbędzie się w piątek w kaplicy na cmentarzu parafialnym w Borku Fałęckim.

źródło:
Zobacz więcej