CBŚP dobija narkogang z Wrocławia

Zatrzymani gangsterzy mogli sprzedać blisko 50 kg narkotyków (fot. CBŚP, zdjęcie ilustracyjne)

CBŚP uderzyło we wrocławski gang zajmujący się sprzedażą dopalaczy i narkotyków. Policjanci zatrzymali ośmiu członków narkogangu, którzy mogli wprowadzić na rynek blisko 50 kg substancji odurzających o wartości ok. 1,6 mln zł. Od 2017 r. zarzuty handlu dopalaczami i narkotykami usłyszało już kilkadziesiąt osób.

Sprzedawali bardzo groźny dopalacz. CBŚP zatrzymało kolejnych handlarzy

Kolejnych 10 gangsterów z grupy Jankesa, którzy handlowali śmiertelnie groźnymi dopalaczami, zatrzymali w ostatnich dniach funkcjonariusze...

zobacz więcej

Na początku tygodnia policjanci z wrocławskiego zarządu CBŚP przeszukali kilkanaście miejsc we Wrocławiu i okolicach, zatrzymując ośmiu mężczyzn w wieku od 27 do 49 lat. Z ustaleń śledczych wynika, że wszyscy oni od lat zajmują się handlem narkotykami i dopalaczami.

Zatrzymanych pogrążyły zeznania skruszonych gangsterów związanych z największymi narkogangami w stolicy Dolnego Śląska. Dwie takie grupy rozbiło w ostatnich latach CBŚP, a kilkudziesięciu przestępców trafiło do aresztów.

Tym razem zajęto się handlarzami, którzy mieli działać w latach 2010-14 we Wrocławiu oraz okolicach.

– Osoby podejrzane są o to, że wprowadzały do obrotu narkotyki, w postaci heroiny, amfetaminy, mefedronu i marihuany. Poszczególne osoby mogły wprowadzić na rynek od pół kilograma do nawet 48 kg narkotyków o szacunkowej wartości blisko 1,6 mln zł – mówi Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP.

Cała ósemka usłyszała w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Siedmiu podejrzanych trafiło do aresztu, jeden będzie czekał na proces na wolności.

źródło:
Zobacz więcej