Afera w PZKol: Były trener żeńskiej kadry oskarżony o przestępstwa seksualne

Andrzej P. został zatrzymany w październiku 2018 roku. Ostatnie osiem miesięcy spędził w areszcie (fot. arch.PAP/Maciej Chmiel)

Były trener kadry w kolarstwie górskim i były dyrektor sportowy w Polskim Związku Kolarskim Andrzej P. został oskarżony o przestępstwa na tle seksualnym. Grozi mu za to od 2 do 12 lat więzienia. P. ostatnie osiem miesięcy spędził w areszcie.

Nauczyciel uprawiał seks w szkole. Ktoś nagrał parę i wrzucił wideo do sieci

W jednej ze szkół w Jeleniej Górze nauczyciel uprawiał przez internet seks z osobą dorosłą w gabinecie. Para została nagrana, a wideo trafiło do...

zobacz więcej

Do przestępstw miało dojść „w trakcie zgrupowań klubowo-kadrowych kolarstwa górskiego, które odbywały się w Polsce i za granicą”.

„Andrzej P. został oskarżony przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie o popełnienie przestępstw stanowiących czyny zabronione przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, których dopuścił się wobec dwóch zawodniczek kadry kolarstwa górskiego (MTB) Polskiego Związku Kolarskiego oraz kobiety biorącej udział w jednym ze zgrupowań kadrowo-grupowych kolarstwa górskiego” – napisała w komunikacie rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Warszawie, prokurator Agnieszka Zabłocka-Konopka.

„Oskarżenie dotyczy przestępstw zgwałcenia przez doprowadzenie pokrzywdzonych przemocą i podstępem polegającym na podaniu środka usypiającego do obcowania płciowego, a także doprowadzenia przemocą jednej z pokrzywdzonych do wykonania innej czynności seksualnej oraz przestępstwa usiłowania zgwałcenia” – sprecyzowano w komunikacie.

Jak poinformowała prokurator Zabłocka-Konopka, Andrzej P. nie przyznał się do winy.

Akt oskarżenia wniosła Prokuratura Regionalna w Warszawie. Proces będzie się toczyć przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia.

Andrzej P. został zatrzymany 29 października zeszłego roku przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji, a następnego dnia tymczasowo aresztowany. W areszcie spędził osiem miesięcy.

źródło:

Zobacz więcej