Beskid Śląski: Pożar hotelu Złoty Groń w Istebnej. Ewakuowano 32 osoby

Pożar objął drugą i trzecią kondygnację hotelu (fot. Twitter/@BielskieDrogi)

Strażacy opanowali po północy w czwartek pożar hotelu Złoty Groń w Istebnej w Beskidach. Ogień wybuchł w środę późnym wieczorem obejmując dwie kondygnacje i część dachu. Nikt nie został poszkodowany, goście i osoby z obsługi hotelu w porę wyszły na zewnątrz.

Zawaliło się molo. Kilkanaście osób wpadło do wody

W Siemiatyczach na zalewie miejskim zawaliło się molo, na końcu którego znajdował się kryty strzechą pawilon. W wyniku zdarzenia do wody wpadło...

zobacz więcej

– Sytuacja jest opanowana, teraz będzie jeszcze trwało dogaszanie. Nie ma osób poszkodowanych. Z budynku zostały ewakuowane 32 osoby – powiedział dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Ogień objął powierzchnię 400 metrów kwadratowych na drugiej i trzeciej kondygnacji budynku – na której mieści się poddasze użytkowe oraz część dachu. Budynek jest w dużej części zbudowany z drewna.

Jak powiedział dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie, przedstawiciele hotelu zapewniali po przyjedzie strażaków, że wszyscy goście oraz obsługa opuścili budynek. Strażacy potwierdzili tę informację przeszukując hotel. Strażak sprecyzował, że wśród ewakuowanych jest 29 gości oraz trzy osoby z personelu.

Do akcji skierowano 17 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz strażaków-ochotników.

źródło:

Zobacz więcej