Szynkowski vel Sęk: Nadzieje, że Rosja zakończy wojnę z Ukrainą, są płonne

– Nadzieje, że tego rodzaju decyzja doprowadzi do usunięcia naruszenia prawa międzynarodowego przez Rosję, że zakończy wojnę z Ukrainą, odda władzę na Krymie w ręce prawowitego właściciela czyli narodu ukraińskiego – w mojej opinii są płonne – powiedział w „Minęła 20” wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

ZPRE przywraca Rosji wszystkie prawa. Polska i kraje regionu opuszczają obrady. „To koniec Rady”

Delegacje Polski, a także Estonii, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Gruzji opuściły obrady Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (ZPRE). To reakcja na...

zobacz więcej

Wiceminister spraw zagranicznych komentował rezolucję Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, która przywróciła Rosjanom wszystkie prawa. Odebrano im je w 2014 r. po rosyjskiej agresji na Ukrainę i aneksję Krymu.

Delegacje Polski, a także Estonii, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Gruzji i Słowacji opuściły obrady ZPRE.

– Mam wątpliwości i czas pokaże, czy taką szansę było warto dawać – powiedział wiceszef polskiej dyplomacji. Jego zdaniem zachowanie Rosji nie daje nadziei, że coś się zmieni w kwestii naruszania prawa międzynarodowego.

– Niewiele wskazuje na to, że metoda odniesie efekt. Stąd też głos przeciwny polskich parlamentarzystów – dodał. Jego zdaniem płonne są nadzieje, że tego rodzaju decyzja Rady doprowadzi do usunięcia naruszenia prawa międzynarodowego przez Rosję. Gość programu wątpi, że Rosja zakończy wojnę z Ukrainą, odda władzę na Krymie w narodu ukraińskiego.źródło:
Zobacz więcej