Ratusz namawia warszawiaków na picie kranówki. Sam zamawia wodę w plastiku

„Na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji możemy przeczytać, że woda z kranu jest zdrowa, tania i ekologiczna. Jednak urzędnicy chyba nie wierzą w te słowa” (fot. Shutterstock/sonsart/AVAVA)

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy rozpisał przetarg na dostawę 175 tys. litrów wody w butlach po 18,9 litra. Wartość to ponad 260 tys. zł. Niewiele w stosunku do budżetu stołecznego samorządu, ale warszawscy społecznicy zwracają uwagę, że mieszkańców a zarazem podatników Ratusz intensywnie namawia na picie kranówki.

W czasie upałów i nie tylko wtedy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji należące do warszawskiego samorządu zachęca do picia wody z kranu. Jest tańsza od butelkowanej, a korzystanie z niej nie wiąże się z produkcją odpadów w postaci plastikowych butelek.Tymczasem Biuro Zamówień Publicznych opublikowało informację o przetargu na dostawę 175 tys. litrów wody w butlach 18,9 l oraz urządzeń do jej dystrybucji. Między innymi do biura prezydenta miasta, Rafała Trzaskowskiego.

„Na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji możemy przeczytać, że woda z kranu jest zdrowa, tania i ekologiczna. Jednak urzędnicy chyba nie wierzą w te słowa” – skomentowało tę sytuację stowarzyszenie Zielone Mazowsze, które zwraca uwagę, że woda dla Trzaskowskiego i jego urzędników ma być 150 razy droższa od kranówki, którą miasto reklamuje jako „najlepszy sposób na upały”.W 2018 roku MPWiK obiecywało, że również w urzędach będą źródełka z „warszawską kranówką”.

źródło:
Zobacz więcej