Wielki pożar na Mazowszu. W ogniu kilkadziesiąt hektarów lasów

Strażacy pracują na miejscu od godziny 12. Walka z pożarem w rejonie Myślakowic potrwa przynajmniej do wieczora, ale dogaszanie będzie trwało także w czwartek (fot. Twoje Info)

Duży pożar lasów na granicy pow. przysuskiego i grójeckiego w woj. mazowieckim. Częściowo został już opanowany w kilku miejscach, jednak od miejscowości Myślakowice ogień nadal się rozprzestrzenia – poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski z KW PSP w Warszawie. Pali się 25-30 ha lasów.

Dziesiątki pożarów. Policja szuka podpalacza lasów

– Tylko 12 czerwca spaliło się łącznie 22 ha lasów prywatnych i lasów państwowych. Były to pożary bardzo blisko siebie. W krótkich odstępach czasu....

zobacz więcej

Jak powiedział Kierzkowski, pożar ma kilka źródeł. Być może są to podpalenia. Strażacy szacują, że może płonąć nawet 30 ha lasów.

Na miejscu pracuje 90 strażaków. Pożar gaszą też dwa samoloty gaśnicze Lasów Państwowych, a kolejne dwa są w drodze z Radomia.

Strażacy pracują na miejscu od godz. 12. Walka z pożarem w rejonie Myślakowic potrwa przynajmniej do wieczora, ale dogaszanie będzie trwało także w czwartek.

– To na pewno kilka, kilkanaście godzin akcji. To są tak duże powierzchnie, że tego nie da się ugasić tak od razu – powiedział Kierzkowski.

źródło:
Zobacz więcej