Padł rekord temperatury czerwca w Polsce

Z 245 stacji pomiarowych IMGW w niemal połowie słupki rtęci przekroczyły 33 st. (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Padł rekord czerwcowej temperatury w Polsce. W Radzyniu w województwie lubuskim ok. godz. 15.20 zanotowano 38,2 stopnia. Gorąco było w całym kraju, w prawie co drugiej stacji pomiarowej IMGW odnotowano temperatury przekraczające 33 st.

W Chinach odkryto inskrypcje sprzed ponad 300 lat

Chińscy archeolodzy odkryli w północno-wschodniej części kraju duży kamień nagrobny pokryty znakami chińskiego pisma sprzed ponad 300 lat –...

zobacz więcej

Poza Radzyniem najgoręcej było w Kórniku, temperatura sięgała 37,5 st., Paproci (37,4 st.), Poznaniu (37,2 st.) i Szamotułach-Bobrówkowie (37,1).

Temperaturę przekraczającą 36 st. odnotowano również w niektórych miejscowościach w woj. wielkopolskim, woj. lubuskim i woj. dolnośląskim. 36,7 st. było w Świebodzinie (woj. lubuskie), Wielichowie i Lesznie (Wielkopolska). 36,5 st. zmierzono we Wrocławiu, Pile, Słubicach i Chwałkowicach.

Równo 36 st. było w Grudziądzu i Toruniu, a ponad 35 st. pokazywały termometry w Zielonej Górze, Gnieźnie, Opolu, Gorzowie Wielkopolskim, Warszawie, Skierniewicach i Legionowie.

Z 245 stacji pomiarowych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w środę w niemal połowie (108 stacji) termometry pokazywały temperaturę przekraczającą 33 st.

źródło:

Zobacz więcej