„To będzie ostra kampania, Brejza nie przebiera w słowach”

Krzysztof Brejza został mianowany szefem sztabu wyborczego opozycyjnego sojuszu (fot. arch. PAP/Tytus Żmijewski)

– Po wyborze Krzysztofa Brejzy na szefa sztabu wyborczego opozycji, myślę, że będzie to kampania bardzo ostra, być może najostrzejsza w dotychczasowej historii wyborów w Polsce – ocenił szef gabinetu premiera Marek Suski. W jego opinii „to człowiek, który nie przebiera w słowach”.

Krzysztof Brejza szefem sztabu wyborczego koalicji tworzonej na wybory parlamentarne

Krzysztof Brejza został szefem sztabu wyborczego koalicji tworzonej na wybory parlamentarne – poinformował lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz...

zobacz więcej

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ogłosił, że poseł tej partii Krzysztof Brejza pokieruje sztabem wyborczym koalicji, którą będą współtworzyć m. in. PO, Nowoczesna i Inicjatywa Polska.

W sztabie na jesienne wybory parlamentarne znaleźli się też: europoseł PO Bartosz Arłukowicz, prezydent Sopotu Jacek Karnowski i liderka IP Barbara Nowacka. Sekretarzem sztabu został poseł Adam Szłapka z Nowoczesnej.

Przy kampanii koalicji pracować będą też: prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

Marek Suski podczas rozmowy w Polskim Radiu 24 przyznał, że w sztabie opozycji znaleźli się wymagający przeciwnicy.

W kampanii przed wyborami do parlamentu sztabem PiS pokieruje były minister spraw wewnętrznych, obecnie europoseł Joachim Brudziński, wiceszefem sztabu wyborczego został europoseł Tomasz Poręba. Była premier, obecnie europosłanka Beata Szydło, została powołana na stanowisko szefowej rady programowej sztabu.

źródło:

Zobacz więcej