Solaris sprzeda Berlinowi 90 autobusów elektrycznych

Każdy z 90 zamówionych przez BVG autobusów Solarisa pomieści 70 pasażerów (fot. FB/Solaris Bus & Coach S.A.)

Do końca 2020 r. spółka Solaris Bus & Coach dostarczy do Berlina 90 elektrycznych autobusów Solaris Urbino 12 electric. Zamówienie złożyła spółka transportu publicznego BVG.

Solaris rozpoczął dostarczać 15 elektrycznych autobusów do Berlina

Spółka Solaris Bus & Coach poinformowała o rozpoczęciu dostaw 15 sztuk elektrycznych 12-metrowych autobusów do Berlina. Jest to realizacja umowy...

zobacz więcej

Wielkopolski producent poinformował, że dostawa bezemisyjnych autobusów o długości 12 metrów do stolicy Niemiec to jeden z największych przetargów na pojazdy bateryjne w Europie. Pierwszy autobus zostanie dostarczony do Berlina na początku przyszłego roku, a następne w trzech kolejnych transzach w I, II i IV kwartale 2020 r.

Każdy z 90 zamówionych przez BVG autobusów pomieści 70 pasażerów. Źródłem napędu będzie oś elektryczna z zintegrowanymi silnikami elektrycznymi. Autobusy będą wyposażone w baterie o całkowitej pojemności nominalnej 300 kWh. Ich ładowanie możliwe będzie poprzez system plug-in.

Na komfort jazdy będą miały wpływ takie udogodnienia, jak system klimatyzacji, monitoring i dostępne dla pasażerów gniazda USB.

W autobusach zamontowany zostanie system informacji pasażerskiej, z głosową zapowiedzią przystanków.

W latach 2015-19 polski producent zakontraktował dla berlińskiego przewoźnika 35 autobusów bezemisyjnych. Wraz ze świeżo podpisanym kontraktem flota pojazdów elektrycznych Solarisa obsługiwanych przez BVG będzie liczyła 125 sztuk.

źródło:

Zobacz więcej