Specjalistki od kradzieży kieszonkowych na łowy przyjeżdżały do Polski [WIDEO]

Dwie Bułgarki, które wyspecjalizowały się w kradzieżach kieszonkowych, nagrały kamery jednego z krakowskich sklepów. Ich łupem padła gotówka i markowe okulary. Policjanci łączą je także z innymi kradzieżami na terenie całego kraju.

Policja zatrzymała dwie Bułgarki, które okradały turystów w Krakowie

Dzięki monitoringowi i reakcji ochroniarza w sklepie, policjanci zatrzymali dwie Bułgarki, które od kilku miesięcy okradały turystów w Krakowie. Do...

zobacz więcej

Na trop złodziejek pochodzących Bułgarii wpadli krakowscy policjanci, po tym jak turystka z Egiptu zgłosiła im kradzież. W połowie czerwca podczas zakupów z torebki wyciągnięto jej tysiąc złotych oraz okulary słoneczne warte 3 tysiące złotych. Monitoring sklepowy potwierdził jej przypuszczenia. Widać było wyraźnie sposób działania złodziejki.

Funkcjonariusze ustalili, że „obłowione” kobiety wróciły do swojego kraju. Ogłoszono więc poszukiwania. Których finał rozegrał się na warszawskim lotnisku Chopina. Tam 31 i 38 –latka zostały zatrzymane zaraz po tym, jak wysiadły z samolotu. – Najpewniej wróciły do Polski na dalsze „łowy” – mówi nam st.asp. Barbara Szczerba.

Szybko zostały powiązane z inną kradzieżą kieszonkową w stolicy. Na razie usłyszały zarzuty dotyczące tych dwóch zdarzeń. Policjanci zakładają jednak, że mogą mieć na swoim koncie inne. Sprawa trwa. Funkcjonariusze pokazują nagranie i apelują o czujność.

(fot. malopolska.policja.gov.pl)

źródło:
Zobacz więcej