RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Naczelny „Super Expressu” punktuje „GW”. Chodzi o zatrzymanie po zabójstwie w Mrowinach

Siedziba Agory (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Redaktor naczelny „Super Expressu” Grzegorz Zasępa we wpisie na Twitterze punktuje publikację „Gazety Wyborczej” o Jakubie A., 22-latku oskarżonym o zamordowanie dziewczynki w Mrowinach.

Rzecznik KGP odpowiada Bodnarowi: Tyle mogliśmy zrobić dla rodziny dziewczynki

– Szkoda, że pan Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, swoje stanowiska przesłał najpierw do mediów wywołując niepotrzebne, emocjonalne reakcje...

zobacz więcej

22-latek, podejrzany o brutalne zamordowanie 10-letniej Kristiny w Mrowinach na Dolnym Śląsku trafił decyzją sądu na trzy miesiące do aresztu.

Zastrzeżenia dotyczące sposobu zatrzymania i traktowania mężczyzny przez policję i prokuraturę miał Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który oświadczył, że Jakuba A. potraktowano w nieludzki sposób.

Redaktor naczelny „SE” na Twitterze skomentował jedną z publikacji „Gazety Wyborczej”, która pisała o kulisach mordu w Mrowinach. Zasępa ironicznie stwierdził, że tytuł artykułu „Upozorował zgwałcenie”, „podkreśla zasadę domniemania niewinności”.

Dalej wskazał na zdjęcie z zatrzymania Jakuba A. przez policję, które – jak pisze dziennikarz – „jest protestem redakcji GW przeciw upokarzającemu sposobowi zatrzymania”.

źródło:
Zobacz więcej