Polacy ufają Jarosławowi Kaczyńskiemu bardziej niż Donaldowi Tuskowi. Nowy sondaż

Prezesowi PiS ufa 35,5 proc. badanych (fot. PAP/Leszek Szymański)

Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu Polacy ufają bardziej niż byłemu premierowi, przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi – wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. To najsłabszy wynik Tuska od marca, kiedy to przywrócono go do rankingu zaufania.

Żłobek za 1400 zł w Warszawie. „Pieniądze prześlecie mi? Bo chyba Trzaskowski nie kłamał”

„Dziś wiemy, że warszawianki i warszawiacy nie otrzymają warszawskiego 1300 plus” – napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości, stołeczny...

zobacz więcej

Z sondażu wynika, że Polacy największym zaufaniem darzą prezydenta Andrzeja Dudę. Ufa mu 47 proc. respondentów, przeciwnego zdania jest 38,4 proc. badanych.

Na drugim miejscu z wynikiem 44,6 proc. w rankingu znalazł się premier Mateusz Morawiecki. Przeciwnego zdania jest 42,2 proc. badanych. Podium zamyka była premier Beata Szydło – zaufaniem obdarza ją 38,2 proc. biorących udział w badaniu. Odmiennego zdania było 49,8 proc. respondentów.

Czwarte miejsce w rankingu zaufania zajmuje prezes PiS Jarosław Kaczyński – ufa mu 35,5 proc. badanych, nie ufa – 46,5 proc.

Miejsce za Kaczyńskim przypadło byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi, który „zanotował najsłabszy wynik od czasu przywrócenia go do rankingu zaufania w marcu 2018 r.”. Zaufaniem darzy go 32,7 proc. badanych, nie ufa – 49,2 proc. respondentów.

Z sondażu wynika także tendencja spadkowa zaufania wobec liderów opozycji. Liderowi PO Grzegorzowi Schetynie ufa mniej niż 20 proc. ankietowanych – to spadek o ponad 5 proc. w porównaniu do wyników) sprzed dwóch miesięcy.

Gorszy wynik w od niego zanotowali tylko Włodzimierz Czarzasty (15,8 proc.) i Janusz Korwin-Mikke (7,1 proc.).

Sondaż zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo, na reprezentatywnej grupie 1100 respondentów w dniach 19-21 czerwca 2019 r.

źródło:
Zobacz więcej