RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Żłobek za 1400 zł w Warszawie. „Pieniądze prześlecie mi? Bo chyba Trzaskowski nie kłamał”

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

„Dziś wiemy, że warszawianki i warszawiacy nie otrzymają warszawskiego 1300 plus” – napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości, stołeczny radny PiS Sebastian Kaleta, odnosząc się do obietnicy Rafała Trzaskowskiego o bezpłatnych żłobkach. „W budżecie są środki. Proszę nie kłamać” – odpowiedział mu rzecznik prezydenta stolicy. „Mój syn nie załapał się do państwowego żłobka. Załatwiamy prywatny za 1400 zł miesięcznie” – napisał użytkownik Twittera we wpisie skierowanym do rzecznika.

Sebastian Kaleta napisał na Twitterze, że obietnica z kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego, dotycząca bezpłatnych żłobków publicznych, nie została zrealizowana.

Kalecie odpowiedział rzecznik prezydenta Warszawy Kamil Dąbrowa. „Znowu pała, proszę nie kłamać” – napisał. Zapewnił, że w budżecie miasta na 2019 r. „są środki na bezpłatną opiekę dla wszystkich dzieci”, zarówno w żłobkach prywatnych jak i publicznych „w standardzie 1400 zł”. Do dyskusji włączył się użytkownik Twittera, który oświadczył, że jego syn „nie załapał się do żadnego państwowego żłobka”. Zapytał też, w jaki sposób miasto zwróci mu pieniądze wydane na żłobek dla dziecka. Dąbrowa odpowiedział użytkownikowi Twittera. „Nie wiem, z jakich powodów nie znalazł Pan miejsca dla syna” – napisał.

Odpowiedź Dąbrowy skomentował Sebastian Kaleta. „Jak można tak bezczelnie kłamać?” – napisał.

źródło:
Zobacz więcej