Gdańsk: strażacy opanowali pożar hali zakładu stolarskiego

Strażakom udało się opanować pożar hali przy Trakcie Św. Wojciecha w Gdańsku, który wybuchł nad ranem. W szczytowym momencie z ogniem walczyły 33 zastępy strażackie. Początkowo trakt był nieprzejezdny w obu kierunkach; po południu ruch na obydwu jezdniach został przywrócony.

Tragiczny pożar domu jednorodzinnego. Wśród ofiar są dzieci

Sześć osób, w tym czworo dzieci, zginęło w pożarze domu w miejscowości Langlade w amerykańskim stanie Wisconsin. Z płonącego domu uratowały się...

zobacz więcej

O opanowaniu pożaru poinformował mł. bryg. Jacek Jakóbczyk oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Według niego ogień częściowo zniszczył hale ze składem materiałów stolarskich i niewielka hurtownia farmaceutyczna.

Jakóbczyk dodał, że trwa końcowa faza dogaszania.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. sztab. Mariusz Chrzanowski poprosił kierowców poruszających się Traktem Św. Wojciecha o zwrócenie uwagi na oznaczenia i na kierujących ruchem policjantów; wozy strażackie zostały jeszcze na miejscu akcji.

W związku z tym, że główne czynności pożarnicze zostały zakończone, część wozów strażackich można było odesłać do koszar oraz odblokować ruch na obydwu jezdniach Traktu św. Wojciecha.

Trakt św. Wojciecha jest jednym z głównych szlaków komunikacyjnych prowadzących do Gdańska z południa regionu.

Wideo ze zdarzenia otrzymaliśmy od czytelnika na adres: twoje@tvp.info.

źródło:

Zobacz więcej