Policjant z Radomia na wakacjach w Bułgarii uratował Rosjanina

Mężczyzna nie dawał oznak życia (fot. policja.pl/PAP)

Policjant z Radomia, który przebywał z rodziną na wakacjach w Bułgarii, uratował życie 55-letniemu Rosjaninowi. Wyciągnął na brzeg nieprzytomnego mężczyznę i przystąpił do udzielania pierwszej pomocy.

Na urlopie jak na służbie. Policjant uratował życie czterolatka

Poznański policjant, który wybrał się na urlop do ośrodka wypoczynkowego nad Bałtykiem, uratował życie czteroletniemu chłopcu. Podczas pobytu na...

zobacz więcej

Przebywający na wakacjach nad Morzem Czarnym w Bułgarii mł. asp. Sebastian Kosterna, wypoczywając na plaży, zauważył w morzu dryfujące ciało.

„Natychmiast do niego podpłynął. Przy mężczyźnie była kobieta. Wspólnie z nią przetransportował mężczyznę na brzeg. Po wydostaniu go na brzeg policjant stwierdził, że mężczyzna nie daje oznak życia, nie oddycha” – poinformowali policjanci.

Gdy Rosjanin leżał już na piasku, mł. asp. Kosterna przystąpił do akcji ratunkowej, ponieważ 55-latek nie oddychał.

„Mundurowy przystąpił do działania: udrożnił mu drogi oddechowe oraz wykonał pięć wdechów ratowniczych, po których mężczyzna wykrztusił ustami i nosem wodę. Policjant jeszcze przez kilkanaście minut, wspólnie z innymi plażowiczami, zajmował się uratowanym. Na miejsce wezwano służby medyczne, którym przekazano mężczyznę” – dodali funkcjonariusze.

Mł. asp. Sebastian Kosterna służy w Policji od 2005 r., a od 2011 r. jest przeszkolonym ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy. Obecnie służy w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Radomiu.

źródło:
Zobacz więcej