RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Domniemani dżihadyści aresztowani w Nikaragui

Czterej mężczyźni zostali zatrzymani po nielegalnym przekroczeniu granicy (fot. TT/PacoZeaCom)

Nikaraguańskie siły bezpieczeństwa aresztowały czterech mężczyzn podejrzanych o powiązania z tzw. Państwem Islamskim. Mają być deportowani do Kostaryki.

Uchodźca szykował zamach na kościół

W USA aresztowano syryjskiego uchodźcę pod zarzutem terroryzmu. Mężczyzna podejrzany jest o planowanie ataku na kościół w Pensylwanii w imieniu...

zobacz więcej

Mężczyzn – dwóch obywateli Egiptu i dwóch Irakijczyków – aresztowano po nielegalnym przekroczeniu granicy z Kostaryką. Jak poinformowała nikaraguańska policja, po przesłuchaniu mają zostać deportowani do Kostaryki.

Na razie nie jest jasne, na czym władze Nikaragui opierają swoje podejrzenia, że zatrzymani mężczyźni powiązani są z tzw. Państwem Islamskim.

Według mediów już wcześniej amerykańskie służby ostrzegły meksykańską policję przed podejrzanymi mężczyznami. Chodziło jednak o trzy osoby, które były widziane najpierw w Panamie, a później w Kostaryce. Jak poinformowała meksykańska stacja Televisa, powołując się na policję, mężczyźni ci są terrorystami, którzy chcą przedostać się do Stanów Zjednoczonych, by tam przeprowadzić zamachy.

źródło:

Zobacz więcej